JIG ILE SINARIT AVI KISMETIMIZ SEVINDIRDI

Jig ile Sinarit Avı Kısmetimiz Sevindirdi :

Jigging Yöntemiyle Sinarit Avı Videosu –

JIG ILE SINARIT AVI KISMETIMIZ SEVINDIRDI

Jigging yöntemiyle Sinarit avı bütün amatör balıkçıları mutlu eden çok değerli bir avdır. Sinarit avı yapma fikrinin rüyalarına girmediği amatör balıkçı var mıdır?

JIG ILE SINARIT AVI KISMETIMIZ SEVINDIRDI

Sinarit avı için jigging yaparken jig’i mavi derinliklere bırakırsınız. Jig dip zemine dokunduğunda, hızlı sarsma hareketlerle çekmeye başladığınızda, bir anda jigging oltanız taşa takılmış gibi sertleşir. “Ne oldu? Taşa mı takıldım?” diye düşünürken kaloma hızla boşalır. İşte o an, Sinarit’in jig’e takıldığını anlarsınız. Vücudunuz hızla adrenalin salgılamaya başlar. Kaslarınız gerilir. İçinizi mücadele hissi kaplar. İşte jigging yöntemiyle Sinarit avı başlamıştır. O an aklınıza ilk gelen “bu balığı kaçırmadan çekebilecek miyim?” olur. Sonra avın keyfine kapılıp mücadeleye devam edersiniz. Sinarit oltaya her asıldığında, teknede keyifler tepe yapar. Var mı böyle keyif? İnsanın içi sevinçle dolar. Sanki o an kaslarınıza yeniden enerji gelir. Arkadan arkadaşlarınızın sesini duyarsınız “çek, çek, alalım şu balığı”. Hevesle oltayı sararsınız. Sinarit, kendi ekseni etrafında dönerek yukarı doğru gelir. Artık hava kesesi şiştiği için çok fazla asılamaz. Parıldayarak suyun içindeki yükselişi, teknede bulunan herkesi mest eder. Sinarit’i tekneye aldığınızda debelenmeye, kolay teslim olmamaya çalışır. Bütün yorgunluğunuza değmiştir.

JIG ILE SINARIT AVI KISMETIMIZ SEVINDIRDI

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluştuk. Güneş doğmadan denizdeydik. Pırasalı Ada istikametine doğru yol aldık. Uygun meraya gelince başladı. Jigging yöntemiyle Sinarit avı maceramız öğle saatlerine doğru 4 Kg Sinarit’i avlayarak son buldu.

Ahmet beyler akşamı Adrasan’da geçirmiş olmalarına rağmen yorulmuş ve üşümüşlerdi. Üzerlerinde mevsime uygun kıyafetler yoktu. Bu sebeple, balık avı modundan çabuk düştüler. Jigging yöntemiyle balık avı çabasına Ahmet bey bir saat kadar dayanabildi. O da yorulunca jigging yapmak bana kaldı. Bazı yerlerden çok ümitli olduğum için azimle jigging yapmaya devam ettim. Her zaman Sinarit avladığımız bir yerde, jig’i aşağı bıraktığımda, yerden beş metre kaldırmadan Sinarit jig’e atladı. Oltaya Sinarit geldiğini bilerek çekmenin keyfini tam anlamıyla yaşayarak çok güzeldi.

SINARIT AVI

Rapala ile Sinarit Avı Videosu: https://youtu.be/g61Y4JloziE

Jig İle Sinarit Avı Kısmetimiz Sevindirdi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

JIG ILE SINARIT AVI KISMETIMIZ SEVINDIRDI için 2 cevap

 1. GÜRCAN YILDIZ der ki:

  Menderes bey avlarınızı ilgi ile takip ediyorum.Özellikle av yorumlarınızdaki ayrıntı harika.Bu güne kadar sayısız ava katıldım fakat yakaladığım balık ağırlığı 1 kg mı geçemedi.Bu yıl eşimi de razı ederek 26 ağustosta adrasanda tatil yapmaya karar verdik ve yerimiz ayırttık.Tabi bu tatilin adrasanda olmasının sebebi adrasanın güzelliği de var elbet birinci faktör sizinle balığa çıkma isteğim.Daha oldukça uzun süre var önümüzde ama ben sizden 28 ağustos için balık avı randevusu talep ediyorum.Bununla ilgili sizi telefondan da süre biraz yaklaştığında rahatsız edeceğim.Şimdiden heyecanla bekliyorum.Rastgele…

  • Menderes Yahşi der ki:

   Umarım 28 ağustos ta güzel bir balık avı yapmak kısmet olur. Burda avladığımız balıklar genellikle, büyük balıklar. Öyle zannediyorum ki, ilk avladığınız balıkla, rekorunuzu kırmanız pek mümkün.

   Tavsiyem 28 ağustos için gecikmeden rezervasyon yapmak için bize cep telefon mesajı atmanız. 28 ağustos şu an itibari ile müsait. Cep telefon mesajınızda; katılımcı kişilerin isim ve soyadları, katılacağınız gün tarihi ile, tam gün veya yarım gün ise, sabah veya akşam turu mu? olduğunu belirtmenizi istiyoruz. Ağustos ayı balık avı için en yoğun talep gören ay olduğu için, acele etmenizde fayda var.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.