ADRASANDA JIGGING YONTEMIYLE SINARIT AVI YAPTIK

Adrasanda Jigging Yöntemiyle Sinarit Avı Yaptık :

Balık avı turu, tur şekli; jigging yöntemi ile Sinarit avı.

ADRASANDA JIGGING YONTEMIYLE SINARIT AVI YAPTIK

Adrasan açıklarında güneş denizden yükselirken balık avı turu için hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Kıyıdan 300 m ayrılıp, Palamut için yüzey sırtı çekmeye başlamıştık. Yönümüz Pırasalı Ada istikametiydi. Adrasan’dan Pırasalı Adaya kadar, Palamut için yüzey sırtısı çekerek gittik. Pırasalı Ada etrafında ve çevresinde birkaç tur attık. Palamuttan pek bir haber yoktu. Palamut avı yapabilsek, Palamut’u yem yaptığımız yemli dip takımı hazırlayarak, Akya için yemli dip sırtısı çekmeyi istiyorduk. Palamut avı için Pırasalı Ada ve çevresinden vazgeçince, Çoban Limanına doğru yöneldik. Çoban Limanında da Palamut avı yapamayınca, Jigging yöntemiyle balık avına devam etmeye karar verdik.

ADRASANDA JIGGING YONTEMIYLE SINARIT AVI YAPTIK

10.40 kadar, Pırasalı ada ve çevresinde Jigging yöntemiyle balık avı denedik. Pırasalı Ada ve civarında jigging yöntemiyle de sonuç alamayınca, “tebdili mekanda ferahlık vardır” deyip Adrasan Koyuna girerek jigging yapmaya devam ettik. Yarasalı Mağarasının önünde de balık avı yapamadık. En son Gemliyik Koyu girişinde, döküntü taşların önünde jigging yapıp dönüşe geçmeyi planladık. Ahmet bey ve arkadaşı bir gece öncesinde pek dinlenemedikleri ve birazda denizden rahatsız oldukları için balık avına, öğleden sonra devam edemeyeceklerini söylediler.

ADRASANDA JIGGING YONTEMIYLE SINARIT AVI YAPTIK

Gemliyik Koyu öncesi, döküntü taşların açığında jigging yapma işi bana kalmıştı. Ahmet bey ve arkadaşının umutları kırılmış ve jigging yapmaktan yorulmuşlardı. Ben de son beş, on dakika daha jigging yaptıktan sonra, Adrasan’a doğru dönüşe geçmeyi planlıyordum. jigging yapmaya başlayalı bir iki dakika olmadan kaloma hızla boşaldı. Orada genellikle Sinarit avladığımızdan, oltanın çekişinden Sinarit’in geldiğini anladım. Sinarit yorulana kadar oltayı ben çektim. Balık yorulduktan sonra, video çekmek için Ahmet beye verdim. Ahmet bey oltayı çekerken, bende video çekmeye başladım. Sinarit yüzeye gelmek üzereyken çekime başladım. Ama daha bir dakika olmadan, makine kapandı. Fotoğraf makinesinin pilinin şarjı bitti. Video çekmekten zorunlu olarak vazgeçerek, birkaç fotoğraf almaya çalıştım. Böylesine güzel bir Sinarit avının videosunu çekememek çok acıydı.

JIGGING

Jigging ile Sinarit Avı Videosu: https://www.dailymotion.com/embed/xnxr35

Adrasanda Jigging Yöntemiyle Sinarit Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.