ILK BUYUK BALIK AVI TURUNDAN IKI AKYA AVLAYARAK DONDULER

ilk Büyük Balık Avı Turundan iki Akya Avlayarak Döndüler :

Akya Avı Videosu –

ILK BUYUK BALIK AVI TURUNDAN IKI AKYA AVLAYARAK DONDULER

Güneş doğumuyla balık avı turuna Palamut avı ile başladık. İlk yemlik Palamutları Adrasan Koyunda avladık. 4 – 5 Palamut avı yapınca yönümüzü Sulu Adaya çevirip, yüzey sırtısı çekerek yol aldık. Arkadaşlar, büyük balık avı hakkında pek çok şey öğrenmek istedikleri için devamlı sorular soruyorlardı. Sohbet, Sulu Adaya kadar devam etti. Sohbet arası Yazılı Orkinos ve Lambuka avları yapıyorduk. Oltalarımız hiç boş kalmıyordu. Arkadaşlar pek çok sorunun cevabını, uygulamalı olarak alıyorlardı.

ILK BUYUK BALIK AVI TURUNDAN IKI AKYA AVLAYARAK DONDULER

Yeterince yemlik Palamut olunca, yemlik balık avına son vererek Akya avlamak için Akya oltasını hazırlamaya başladık. Akya oltaları hazır olunca Akya avlamak için dolaşmaya başladık. Sulu Adanın açığından adaya doğru yaklaşıp boğaz kısmına döndüğümüzde,  oltalardan birinin kaloması hızla boşalmaya başladı. Akya gelmişti. Akya kalomayı o kadar şiddetli boşaltmıştı ki, arkadaşlar “ilk balığı kaçırmayalım” diye, oltayı bana verdiler. İlk Akya ile ben mücadele ettim. Akya, ilk şiddetli asılmasından sonra bir süre şoka girerek, oltayı fazla çekiştirmedi. 4 – 5 dakika sonra çıldırdı. Git – gel şeklinde mücadele 20 -25 dakika sürdü.  25 dakika sonra ilk Akya tekneye aldığımızda, arkadaşlar mutluluktan uçuyorlardı. İlk Akya’nın keyfini çıkarırken saatte 12.00 olduğundan, öğle arası verdik. Güneşten korunmak için Sulu Adanın oyuklarından birine girdik. Oyuk çok serindi. Yemek yeyip dinlendik.

ILK BUYUK BALIK AVI TURUNDAN IKI AKYA AVLAYARAK DONDULER

15.30 da tekrar balık avına başladık. Önce, yemlik Palamut avı yaptık. Birkaç kısa turda 2 – 3 Palamut avladık. Akya oltasını hazırlayıp, tekrar Akya için dolaşmaya başladık. Dolaşmamız 10 -15 dakika sürmedi. Akya kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Arkadaşlar, Akya konusunda uygulamalı olarak pek çok şey öğrendikleri için oltayı kendileri çekmek istiyorlardı. Öğrendiklerini, tecrübeyle pekiştirmek gerekiyordu. 40 dakikalık mücadele sonunda Akya, arkadaşlardan daha fazla yorulunca av bitti. Akya’yı tekneye alıp, iki Akya ile Adrasan Koyunun yolunu tuttuk.

ILK BUYUK BALIK AVI TURUNDAN IKI AKYA AVLAYARAK DONDULER

Bugün çok kısmetliydik.

BALIK AVI EGITIMI – BALIK AVINA HAZIRLIK

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/5fGkjzKsqbo

İlk Büyük Balık Avı Turundan İki Akya Avlayarak Döndüler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.