BALIK AVI EGITIMI – BALIK AVINA HAZIRLIK

Balık Avı Eğitimi – Balık Avına Hazırlık :

BALIK AVI EGITIMI - BALIK AVINA HAZIRLIK

“Yiyin, için israf etmeyin.” Balık avının temel sloganı bu olmalı. Dilediğimiz kadar av yapabiliriz. Ama sadece ihtiyacımız kadarını alıkoyup geri kalanını geri bırakmalıyız. Balık avı, av olma vasfının kaybedip öldürme eğilimine dönüşmemelidir. Her zaman önce balıkların yaşam hakkı gözetilmeli ve sonra başka avcıların av yapma haklarına saygı duyarak meranın bozulmaması ve balıkların rahatsız olmaması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Gerekiyorsa o meradan bir kaç balık alındıktan sonra başka meralarda ava devam edilebilir. Tabii ki ihtiyaç kadar.

BALIK AVI EGITIMI - BALIK AVINA HAZIRLIK

İhtiyaç Kadar Balık Avı Neyi İfade Eder?

Balık avına beraber çıkanların o gün yiyeceği balığı,
– Balığa çıkanların aile bireyleri için doyumluk bir balığı,
– Balık avına çıkanların bir kaç günlük balık ihtiyacını ifade eder.

BALIK AVI EGITIMI - BALIK AVINA HAZIRLIK

Hangisi sizin için uygunsa, onu kendinize örnek alabilirsiniz. Amaç, bir sonraki av gününde de aynı şekilde av yapabilmek, her ava çıkıldığında balık bulabilmek ve balık merasının devamlılığıdır.

BALIK AVI EGITIMI - BALIK AVINA HAZIRLIK

Balık Avına Ne Zaman Gidilir?

Havanın güzel, denizin balık avına izin verecek kadar sakin olduğu zamanlarda gidilir. Balık avına hayati riskler alınarak çıkılmaz. Eğer balık avına çıkıldıktan sonra ön görülmeyen şekilde hava bozarsa, balık avı hırsına kapılmayıp dönmek hayati öneme sahiptir. Geçen her süre sizden bir şeyler alacaktır. Deniz size git diyorsa, durmayın karaya veya limana geri dönün. Denizle şakalaşmak olmaz. Denizin kendini yenilemek için arada bir hırçınlaşmaya ihtiyacı vardır.

Balık Avında Yanımızda Olması Gerekenler:

– Yapmak istediğimiz ava uygun olta takımları, jig, rapala, kamış ve makineler.
– Genel iletişim için suya ve şoka dayanıklı bir iletişim aracı – çep telefonu gibi.
– Çapa, kürek, yedek yakıt ve her şartta tekneyi tutacak 200 m ip.
– Yiyecek, içecek.
– Soğuk ve sıcak için uygun kıyafet.
– Teknede yasal olarak bulunması gereken her türlü malzeme ve evraklar.
– Büyük balık avı yapacaksanız, kullanıma hazır keskin bir bıçak.
– Güzel bir fotoğraf makinesi.

  • Belki işe yarar bir balık bulucu avınızı kolaylaştırabilir.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/DQzD6rrVd24

Balık Avı Eğitimi – Balık Avına Hazırlık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.