BARAKUDA AVI

Barakuda Avı :

BARAKUDA AVI

Barakuda, sabah güneş doğmadan ve akşam güneş battıktan sonra avının yapılması uygundur. Bu zaman diliminde büyük sürüler halinde yüzeye ve kıyılara yaklaşarak avlandıkları için kolay av verirler. Güneş yükseldikten sonra Barakuda avlamak için dip sırtısı yöntemi daha başarılı olacaktır. Bazen gündüz vakti Barakudaları kıyılarda av yaparken görmek mümkün olmaktadır. Barakudaların gözüktüğü bu kıyıların temel özelliği sessiz olmasıdır. Sessizlik balıkların kıyılara yaklaşması için çok önemlidir. Gürültülü kıyılar genellikle balık açısından fakir kıyılardır.

BARAKUDA AVI

Sabah güneş doğmadan ve akşam güneş battıktan sonra tekneyle Barakuda avlarken, dip veya yüzey rapalası kullanılabilir. Kıyıdan Barakuda avlanacaksa, sahte yemlerin yanı sıra, canlı yemle av yapmak da mümkündür. Kıyıdan at-çek yaparak da Barakuda avlanabilir.

BARAKUDA AVI

Barakuda Nerelerde Avlanır

Barakuda, ufak balıkların yoğun olduğu yerlerde, Zargana sürülerinin devamlı bulunduğu veya zaman zaman yoğunlaştığı yerlerde yapılabilir. Bir bölgede Zarganaların kıyıya çok sokulmuş olması, o bölgede büyük balıkların varlığına işarettir. Bu bölgelerde mutlaka Barakuda sürüleri de av yapmak amacıyla dolaşır.

BARAKUDA AVI

Barakuda, ön tarafında kırma taşların olduğu ve 20 – 30 m sonra kumluğun başladığı uzun kıyı şeritlerini çok sever. Böyle yerlerde volta atarak avlanır. Bu voltaların mesafesi kıyı şeridinin uzunluğuna ve ufak balık yoğunluğuna göre farklılaşır. Barakuda sürüsüne denk gelindiğinde sürü ile aynı yönde hareket ediliyorsa sıklıkla av yapılırken, sürüden farklı yönde hareket ediliyorsa ara sıra av yapılır.

BARAKUDA AVI

Barakuda avlamak Cengiz ve Elif için ikinci av günlerinin klasiği haline geldi. Her sene balık avı turunun birinci gününde Akya avı yaparken, ikinci gününde Barakuda avlayarak güne başlıyoruz. Barakuda’yı, yemlik Palamut avı izlerken, son aşamada da Akya avı yaparak günü kapatıyoruz.

O gün Elif balık avı için düğüne hazırlanır gibi hazırlanıp gelmişti. “Balık avı için süslendim.” diyordu. Balık da kime gideceğini biliyordu. Daha Adrasan Koyundan yeni ayrılmıştık ki, Elifin kaloma akmaya başladı. Daha kaloma boşalırken “Elif’e Barakuda geldi” dedik. Gün nasıl başlarsa öyle gidermiş…

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/F3jep-vxH_Y

Barakuda Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.