BUYUK BALIK AVLAMAYI UMDUGUMUZ YERDE AKYA AVLADIK

Büyük Balık Avlamayı Umduğumuz Yerde Akya Avladık :

Balık avına başlarken bazen bir yer aklıma takılır. Bugün burada büyük balık avı yapacağız hissine kapılırım. Bugün de o günlerden biriydi. Yemlik balık avı için Adrasan Koyunda dolaşırken “koy içinde Akya avı yapacağız” demiştim. Bugünkü hissiyatım bu yöndeydi.

BUYUK BALIK AVLAMAYI UMDUGUMUZ YERDE AKYA AVLADIK

Balık Avında Sistematik Olmak En Doğru Seçimdir

Yemlik balık avını yaptıktan sonra Pırasalı Adanın yolunu tuttuk. Her ne kadar hissiyat önemli olsa da sistematik olmak en doğrusudur. Bu düşünceyle Pırasalı Adanın açığında ava başlarız. Balık avında ya balık alana kadar. Ya da Adrasan Sahiline kadar olta çekeriz. Kısmetin ne zaman bizi bulacağını bilemeyiz. Biz her ne şart olursa olsun görevimizi son ana kadar yaparız. Yapmamız gereken her şeyi yaptıktan sonra hala balık gelmemişse sahile yakın oltaları toplarız.

BUYUK BALIK AVLAMAYI UMDUGUMUZ YERDE AKYA AVLADIK

Balık Avının Hakkını Vermek İçin Seçenekler Tüketilmelidir

Balık avı sabah turunda 06.30 – 11.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu zaman diliminde olabildiğince çok yerde olta çekeriz. Bazen av yapma ihtimali çok olan yerlere yoğunlaşabiliriz. Eğer bu merada balık avı yapamazsak kalan zamanda bir kaç meraya daha bakabiliriz. Seçenekleri arttırarak balık avına devam ederiz. Umutsuzluk balık avında hiç bulunmaması gerekir. Umutsuzluk avın başarısız olmasında en büyük etkendir. Avı son ana kadar sürdürmek prensip edinilmelidir.

BUYUK BALIK AVLAMAYI UMDUGUMUZ YERDE AKYA AVLADIK

Umut Kesilmeyen İşten Her Zaman Başarı Elde Edilir

Umutsuzluk yapılan işin son bulması demektir. Oysa başarı elde etmek isteyen için umudun devam ettirilmesi en doğru seçimdir. Biz de bu balık avında böyle yaptık. En son merayı da geçene kadar umudumuzu kesmedik. Zaten balık avı yapmayı hissettiğimiz yer en son meramızdı.

En son merada olta çekerken Kaloma hızla akmaya başladı. Kaloma boşalma şiddetinden Akya olduğu belliydi. Kaloma hızla akıyordu. Büyük bir heyecanla balıkla mücadelemiz başladı. Hemen tekneyi taşlık bölgeden uzaklaştırdık. Açık suya çıkınca motoru susturduk. Adrasan’ın sessizliğini çıkrık makinenin sesi kapladı. Keyifli mücadelemiz 15 dakika kadar sürdü. Sonra balık teknedeydi. Son anda büyük balık avı yapmanın coşkusunu yaşıyorduk.

Akya Avı Videosu: https://youtu.be/ka2mY7K_-X0

Büyük Balık Avlamayı Umduğumuz Yerde Akya Avladık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUYUK BALIK AVLAMAYI UMDUGUMUZ YERDE AKYA AVLADIK için 2 cevap

 1. Ertan Cetinkaya der ki:

  İki sene önce Akya avı yaptığımız yerde bugün yine Akya avlamak nasip oldu. Biz balık avını burada yapmayı umut etmiştik. Sonuç olarak öyle de oldu. Bunu nasıl açıklamak mümkündür?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Açıkçası bunu net olarak bundandır demenin imkanı yoktur. Ama yaşanmış pek çok benzer olay vardır. Kendimden örnek vermek gerekirse zıpkınla av yaptığım bazı yerler vardır. Oralarda hiç balık gözükmese bile agoşon yapmak için daldığımda daha ilk bir kaç saniye içinde balığın bana doğru yaklaştığını görürüm. Bu nasıl olur bilinmez. Ama bazı balığın bol olduğu meralar vardır. Oralarda hiç trofe avı yapamamışımdır. Ama her seferinde denemekten vazgeçmem.

   Olta avında da bazı arkadaşların böylesi belli yerleri vardır. Oraya gittiğimizde balık avı yapacaklarına inanırlar. Oraya ne zaman gitsek ya av yaparız. yada balık oltamıza vurur. Her seferinde av olmasa bile bir hareket olur. Bence bunun sebebi; oralarda pozitif enerjimizin en üst seviyeye ulaşmasıdır. Bir şeyi hiç tereddüt duymadan ne kadar çok istersek olma ihtimali o kadar artar. Bu durumu ancak bu şekilde açıklamak mümkündür. Yada eskilerin deyimiyle; abdala malum olur.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.