LIPSOZ AVINI ILK DEFA YAPINCA NE OLDUGUNU ANLAYAMADIK

Lipsoz Avını ilk Defa Yapınca Ne Olduğunu Anlayamadık :

Balık avı turu, tur şekli, yemli dip oltası ile Lipsoz avı.

2012 senesinde Ali ve Burak ile ilk balık avı turuna sabah erkenden başladık. Adrasan sahilinden açılır açılmaz, yüzey rapalaları ile hazırladığımız, yüzey oltalarını denize bırakarak sırtı çekmeye başladık. Yüzey rapalaları ile sırtı çekerken, bir yandan da Ali’nin getirdiği simitlerle kahvaltı yapmaya başlamıştık. Bu balık avı turunda yönümüz, Sulu Ada istikametiydi. Sulu Adaya kadar Palamut için yüzey rapalası çekerek gittik.

LIPSOZ AVINI ILK DEFA YAPINCA NE OLDUGUNU ANLAYAMADIK

Sulu Adaya vardığımızda oltalarımıza hiç Palamut vurmayınca Jigging yapmaya karar verdik. Jigging yapmak için Sulu Adanın açık denize bakan kısmına gittik. Jigging yaparken, Ali ve Burak yemli olta ile mercan avı yapmaya çalışıyordu. Yemli oltada bu balık avı turu, Burak’ın av günü oldu. Burak’ın oltasına devamlı değişik balıklar geliyordu. Bir ara, Sulu Adanın Kuzey doğu ucuna iyice sokulup, 70m de jigging yaparken Burak’ın kamış iyice eğildi. Burak “benim oltaya büyük bir şey geldi” dedi. Oltayı çekmeye başlayınca, pür dikkat Burak’ın oltayı izlemeye başladık. Burak oltayı çekerken kamış denize doğru eğildikçe, Burak’ın keyfi de yerine geliyordu. Birazdan balık teknenin altında gözükmeye başladı. Rengi kırmızı olan bir balık yukarı doğru geliyordu. Balığın rengini ilk gördüğümde “İskorpit Balığı” dedim. Balık tekneye geldiğinde, biraz bocaladım. “Acaba Orfoz familyasından kırmızı renkli bir üye mi?” diye düşündüm.

LIPSOZ AVINI ILK DEFA YAPINCA NE OLDUGUNU ANLAYAMADIK

Ben jigging takımlarını toplayıp, Lipsoz Balık avının videosunu çekmeye başlamıştım. Lipsoz Balığını bırakmaya karar verince, Burak eldiveni eline geçirerek, Lipsoz Balığını oltadan çıkararak denize bıraktı. Lipsoz biraz durakladıktan sonra derinlere doğru inmeye başlamıştı.

LIPSOZ AVINI ILK DEFA YAPINCA NE OLDUGUNU ANLAYAMADIK

Bu balık avında büyük balık avı yapamayınca, arkadaşlar ısrarla ufak balık avı denemek istedi. Bu yüzden ufak balık avı ile kendimiz avutmuş olduk. Tek tesellimiz, Burak’ın avladığı değişik balıklardı. Bu balıkları yemeyeceğimiz için salmaya karar verdik. Salmaya karar verdiğimiz balıklardan biri de Lipsoz Balığı avıydı.

DEV TROMPET BALIGI AVI TEKNEDE SASKINLIK YARATTI

Trompet Balığı Avı Videosu: https://www.dailymotion.com/embed/xie58h

Lipsoz Avını İlk Defa Yapınca Ne Olduğunu Anlayamadık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.