DEV TROMPET BALIGI AVI TEKNEDE SASKINLIK YARATTI

Dev Trompet Balığı Avı Teknede Şaşkınlık Yarattı :

Türkiye Trompet Balığı Rekoru

DEV TROMPET BALIGI AVI TEKNEDE SASKINLIK YARATTI

Adrasan Koyunda, güneş henüz doğarken, Ali ve Burak ile denize açılıyorduk. Ali’nin Ankara simitleriyle kahvaltımızı yaparken, bir yandan yüzey sırtısı çekiyorduk. Yönümüz, Sulu Ada. Ali, sohbet ederken bir ara “Menderes abi, bugün içimde, ilginç bir balık yakalayacakmışım gibi bir his var” diyordu. Bende “inşallah” dedim.

DEV TROMPET BALIGI AVI TEKNEDE SASKINLIK YARATTI

Akya’ların, yumurtlama dönemi. Kıyıya yaklaşma ihtimalleri var. Kıyılarda, güzel trofeler bulabilme imkanımız var. Bakalım bugün, kısmette ne var. Tam bunlardan bahsederken, Sulu Adaya da geliyoruz. Sohbet güzel ama, hala oltalarımız boş. Bunun üzerine, Sulu Adanın güney tarafındaki, büyük kumsala doğru yanaştım. Zarganalar ne durumda, merak ediyoruz. Olmazsa, Palamuttan vazgeçip, Zargana’ya bakmak daha doğru olabilir. Kumsala iyice yaklaşmışken, Barakuda avlama ihtimali de var. Tam bunlardan bahsederken, Ali’nin olta, hızla geriliyor. Kaloma, akmaya başlıyor. Ali, oltayı sarmaya başladığında balık, ara ara boşlayarak, oltanın üzerine geliyor. Zaman zamanda asılıyor. Bazen, çuval gibi geliyor. Bu ne ola? Biz böyle bir balık davranışı tanımıyoruz. Balık denizde parlayarak, teknenin yanına iyice yaklaştığında, “Acaba, naylon mu?” diyorum. Ali, balık olduğunu söyleyerek, tekneye alıyor. “Abi, bu ne yaaa!…” diyor. Ben, ağzım açık, “bu Trompet Balığı” diyorum. Trompet Balığının boyu, 150 cm. Gördüm gördüm ama, bu kadar büyüğünü görmedim. Birisi söylese, “abartıyor” derdim. İnanılmaz bir şey. 1 m. civarı Zargana Balığı çok gördüm. Ama, 1,5 m. Trompet Balığı, hiç görmedim, duymadım. “Bu ne yaaa!…” Ali, sabah söylediği gibi, ilginç balığı tuttu. Hem de, REKOR Trompet Balığı avı yaparak. Bir ilke daha, imza attı. Her halde, Türkiye denizlerinde, bu kadar büyüğünü avlayan olmamıştır.

DEV TROMPET BALIGI AVI TEKNEDE SASKINLIK YARATTI

2009 senesinden beri, Adrasan – Beş Adalar arasındaki bölgede, bu balıktan çokça görmeye başladık. Daha önceki senelerde, nadiren görürdük. Son yıllarda, sayılarında hızlı bir artış var. Muhtemelen, bu balıkları avlayan balıklarda, bir azalma oldu.

DEV TROMPET BALIGI AVI TEKNEDE SASKINLIK YARATTI

Dev Trompet Balığı Avı Teknede Şaşkınlık Yarattı

ILGINC BALIK VIDEOLARI

İlginç Bir Balık Videosuhttps://youtu.be/FgXlAhvN4VE

Dev Trompet Balığı Avı Teknede Şaşkınlık Yarattı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.