ILGINC BALIK VIDEOLARI

ilginç Balık Videoları :

Adrasan Koyunda, güneş henüz doğarken, Ali ve Burak ile denize açılıyorduk. Ali’nin Ankara simitleriyle kahvaltımızı yaparken, bir yandan yüzey sırtısı çekiyorduk. Yönümüz Sulu Ada. Ali, sohbet ederken bir ara “Menderes abi, bugün içimde, ilginç bir balık yakalayacakmışım gibi bir his var” diyordu. Bende “inşallah” dedim.

Akya’ların, yumurtlama dönemi. Kıyıya yaklaşma ihtimalleri var. Kıyılarda güzel trofeler bulabilme imkanımız var. Bakalım bugün, kısmette ne var. Tam bunlardan bahsederken Sulu Adaya da geliyoruz. Sohbet güzel ama, hala oltalarımız boş. Bunun üzerine, Sulu Adanın güney tarafındaki, büyük kumsala doğru yanaştım.

Zarganalar ne durumda olduğunu merak ediyoruz. Olmazsa Palamuttan vazgeçip Zargana’ya bakmak daha doğru olabilir. Kumsala iyice yaklaşmışken Barakuda avlama ihtimali de var. Tam bunlardan bahsederken Ali’nin olta hızla geriliyor. Kaloma, akmaya başlıyor. Ali oltayı sarmaya başladığında balık ara ara boşlayarak oltanın üzerine geliyor. Zaman zamanda asılıyor. Bazen çuval gibi geliyor. “Bu ne ola?” Biz böyle bir balık davranışı tanımıyoruz.

İlk Defa Oltamıza Takılan Bir Balık

Balık denizde parlayarak teknenin yanına iyice yaklaştığında “Acaba, naylon mu?” diyorum. Ali, balık olduğunu söyleyerek tekneye alıyor. “Abi, bu ne yaaa!…” diyor. Ben, ağzım açık “bu Trompet Balığı” diyorum.

Trompet Balığının boyu 150 cm. Gördüm gördüm. Ama bu kadar büyüğünü görmedim. Birisi söylese “abartıyor” derdim. İnanılmaz bir şey. 1 m. civarı Zargana Balığı çok gördüm. Ama, 1,5 m. Trompet Balığı hiç görmedim, duymadım. “Bu ne yaaa!…” Ali, sabah söylediği gibi ilginç balığı tuttu. Hem de REKOR Trompet Balığı avı yaparak. Bir ilke daha imza attı. Her halde Türkiye denizlerinde bu kadar büyüğünü avlayan olmamıştır.

2009 senesinden beri Adrasan – Beş Adalar arasındaki bölgede bu balıktan çokça görmeye başladık. Daha önceki senelerde nadiren görürdük. Son yıllarda sayılarında hızlı bir artış var. Muhtemelen bu balıkları avlayan balıklarda bir azalma olduğu gibi, bu balıkları buralara doğru süren avcılarda olabilir.

İlginç Balık Videoları

Trakonya Avı Videosu: https://youtu.be/FgXlAhvN4VE

İlginç Balık Videoları

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.