JIGGING SINARIT AVI

Jigging Sinarit Avı :

Jigging yöntemi ile sinarit avı, en değerli avlardan biridir. Balık avı için heyecanla başlayan gün, av merası olarak seçtiğimiz yere gitmek için tekneye binmemizle devam eder. Hal hatır sorma faslından sonra, Palamut için yüzey sırtısı çekerek, av mahalline doğru yola koyuluruz. Yol boyunca, hazırlıklar devam eder. Av merasına ulaştığımızda, jig’leri denize bırakıp, jigging yapmaya başlarız.

Sinarit (5)        Sinarit (6)        Sinarit (4)

Bu balık avı yönteminde bazen balık hemen atar atmaz jig’lere yapışırken, bazen meralar arasında dolaşmak gerekir. Bazen de, jig’lere isteksiz atlayışlarda bulunur. Jig’lerin üzerleri, diş izleriyle dolar. Bazen jig’e takılır, ama iyi geçmediği için çekmeye başladığımızda, bir süre sonra kendini kurtarır. İstekli atlayışlarda, jig kancası damaklara geçtiği için kendini kurtaramaz. Kancaya takıldığında, hızla basarak, dipte bir kayaya girmeye, ya da bir taş yakınına sokulmaya çalışır. İlk anda, taşlardan uzaklaştırmak balık üzerinde hakimiyet kurabilmek için önemlidir. Sinarit başlarda çok güçlü bassa da, bir süre sonra, çabucak yorulur. Özellikle, içinde hava tutmuşsa, yüzeye yaklaşırken çekemez hale gelir. İçinde tuttuğu havanın etkisiyle yüzeye doğru yaklaşır. Teknenin on metre altına gelip, gözükmeye başladığında, çok güzel bir görüntü verir. Teknenin on metre altından dönerek, yukarı doğru gelmeye başlar. Sinaritin su içindeki parıltısı, her amatör balık avcısının görmeyi en çok arzuladığı manzaradır. Tam bu an içinizi “artık bu balık bizim” duygusu kaplar. Teknenin yanına geldiğinde, uzanıp tekneye almak ve Sinariti teknede görmek, muhteşem bir duygudur. “İşte, balık avı bu” dersiniz.

JIGGING SINARIT AVI

Her Sinarit avı yaptığımda kendimi balık avı konusunda biraz daha olmuş hissederim. Balık avı konusunda tecrübelenmenin en güzel yollarından biri Sinarit avıdır. Bir başka deyişle her türlü av yöntemiyle Sinarit avı yapabilmekten geçer. Çünkü Sinarit denizdeki en tedbirli balıklardandır. Biz en çok Sinarit avını dip rapalası kullandığımız dip sırtısı ile yaparız. Zaman zaman yemli dip sırtısıyla da Sinarit avı yaptığımız olur. Bu yöntemde yemi dibe yaklaştırmak çok önemlidir.

JIGGING YONTEMINDE RITIM TUTTURAN SINARIT AVI YAPAR

Büyük Balık Avı Videosu:  https://www.dailymotion.com/embed/xh17mf

Jigging Sinarit Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.