YEMLI CAPARIYLE LIPSOZ AVI

Yemli Çapariyle Lipsoz Avı :

Lipsoz Balığı Avı Videosu

Balık avı turuna, Ali’nin getirdiği Ankara Simitleri eşliğinde kahvaltı yaparak başladık. Yüzey sırtıları denizde Palamut avı yaparak Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Sulu Ada yolunda sohbet çok iyiydi. Ama Palamutlar, bugün bize yüz vermedi.

YEMLI CAPARIYLE LIPSOZ AVI

Sulu Adaya vardığımızda Palamut avı yapamayınca Jigging yapmak için açığa gittik. Bir süre jigging yöntemi ile balık avı denedik. Ali, jigging yöntemi ile, Balon Balıkları dışında balık avı yapamayınca, jigging yöntemine pek ısınamadı.  Burak jigging ile balık avına daha sıcak baktığı için biraz daha dayandı. Ama, Ali bırakınca o da çabucak yorulup, dip oltası ile balık avına döndü. Çantasından takımlarını çıkardı. Ali’ye bir takım, kendine bir takım yaptı. Ben jigging yapmaya devam ederken, onlarda ufak balık için yemli dip oltası attılar.

YEMLI CAPARIYLE LIPSOZ AVI

Yemli oltada bu balık avı turu Burak’ın av günü oldu. Burak’ın oltasına devamlı değişik balıklar geliyordu. Bir ara Sulu Adanın Kuzey doğu ucuna iyice sokulup, 70 m  bakarken Burak’ın kamış iyice eğildi. Burak “benim oltaya büyük bir şey geldi” dedi. Oltayı çekmeye başlayınca, pür dikkat Burak’ı izlemeye başladık. Burak oltayı çekerken, kamış denize doğru eğildikçe, Burak’ın keyfi de yerine geliyordu. Birazdan balık teknenin altında gözükmeye başladı. Rengi kırmızı olan bir balık yukarı doğru geliyordu. Balığın rengini ilk gördüğümde “İskorpit Balığı” dedim. Balık tekneye geldiğinde, balık türü konusunda biraz bocaladım. “Acaba Orfoz familyasından kırmızı renkli bir üye mi?” diye.

YEMLI CAPARIYLE LIPSOZ AVI

Lipsoz balığı avımızı bırakmaya karar verdik. Zaten bu tür avlar bizim av kapsamımızda değildi. Bu yüzden balığı alıkoymanın hiç anlamı yoktu. Emniyet amaçlı Burak eldiveni eline geçirdi. İtinayla Lipsoz Balığını oltadan çıkarttı. Ağız kısmından tuttu. Son bir kez daha balığa baktık. Sonra hiç tereddüt etmeden denize iade etti. Lipsoz biraz durakladıktan sonra derinlere doğru inmeye başladı.

Bu balık avı turu; TUT BIRAK LİPSOZ BALIĞI AVI oldu.

DIP SIRTISIYLA DEV TRAKONYA AVI YAPTILAR

Dip Sırtısıyla Trakonya Avı Videosu: https://youtu.be/FgXlAhvN4VE

Yemli Çapariyle Lipsoz Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.