BALIK AVI HOBISI

Balık Avı Hobisi :

Balık avı, insanların doğa ile kaynaşmasını sağlayıp günlük streslerinden uzaklaştırırken, doğanın zorlu şartlarında bir çok şeyi de kavrayarak öğrenmesini sağlar. Stresten uzaklaşarak bir çok şey öğrenen insan balık avının coşkusu ile kendini sosyalleştirecek bir hobi edinmiş olur. Bu hobiyi hayatına bir kesit vererek dinlenme vesilesi olarak kullanabileceği gibi bazen de tutku haline getirebilir. Bu dengenin iyi sağlanması durumunda balık avı iş hayatımızı düzenlemekte çok faydalı olacak bir hobi olur. Abartılmadan yapılan her hobi insanı geliştirir ve hobisi olmayan insanların önüne taşıyarak onların toplumda daha sağlam bireyler olarak daha çok aranan ve tercih edilen insanlar olmasını sağlar.

BALIK AVI HOBISI

Hobilerinin peşinde Adrasan’da balık avı turu yapmaya gelen arkadaşlarımızın hedefinde bu sefer denizde büyük balık avı yapmak vardı. Bu amaçla katıldıkları turumuzda Orkinos ailesinin üç ferdinden bir kaç tane avlayarak ve bunlardan bir tanesini 3 Kg olarak çekerek ilk hedef olarak belirledikleri balığa ulaşmış oldular. Ama amaç her zaman olduğu gibi büyük Akya avı yapmaktı. Yemlik balık kapsamında avladığımız balıklarla tüm avımız irili ufaklı 10 adeti bulunca, birinci aşama olan yemlik Palamut avına son verip Akya avı için küçük boyda olanları yem yaptık.

BALIK AVI HOBISI

Büyük Balık Avı Denememiz

Pırasalı Adanın açığına çıkıp Akya oltasının hazırlığına başladık. Akya oltaları hazır olunca sıra ile iki oltayı suya bırakıp Pırasalı Adanın boğazından geçerek Adrasan Koyuna doğru yol almaya başladık. Arkadaşlar yemlik Palamut avı kapsamında bir tanesi 3 Kg olmak üzere, kısa zamanda bir çok balık yakalamakla büyük bir tatmine ulaşmışlardı. Bu tatminle başlayan Akya avımız Adrasan Koyunun içlerine kadar sürdü. Bazı yerlerde yemlerimiz Balon Balıklarının saldırısına uğradı. Arkadaşlar bu vesile ile Balon Balığı ile de tanışmış oldu.

Bugün Kısmetimiz Yokmuş

Adrasan Koyunun içlerine kadar ilerlememize rağmen bugün Akya avı kısmetimiz olmadığından Akya avı yapamadan avı sonuçlandırmak zorunda kalmıştık. Balon Balıkları oltamızı bir çok yerde çok rahatsız etmemesinden çevrede Akyaların dolaşmakta olduğunu öğrenerek avımızı sonuçlandırdık.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/SYYqNA5fuk8

Balık Avı Hobisi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.