ARZULADIKLARI BUYUK BALIK AVINI YAPMANIN MUTLULUGUNU BERABERCE YASADIK

Arzuladıkları Büyük Balık Avını Yapmanın Mutluluğunu Beraberce Yaşadık :

ARZULADIKLARI BUYUK BALIK AVINI YAPMANIN MUTLULUGUNU BERABERCE YASADIK

Menderes Bey’in yazılarını uzun süredir web sitesinden takip ediyordum. Büyük balık avlarını heyecanla izliyordum. Bundan 3 yıl önce bir yaz tatilinde eşimle beraber tam gün balık turunda kendisiyle tanışmış oldum. Menderes Bey’in hayata bakış açısıyla ilgili ve insan olarak bu dünyadaki görevimize felsefi bir şekilde yaklaşması ile ilgili uzunca sohbet etme fırsatımız oldu. O gün büyük balık avı hedefi ile yola çıkmıştık. Ancak nasibimizde olmadığı için sadece yemlik Palamutlarla yetinmiştik.

ARZULADIKLARI BUYUK BALIK AVINI YAPMANIN MUTLULUGUNU BERABERCE YASADIK

2016 yılının başlarında Antalya’ya yerleştik. En büyük hobim olan amatör balıkçılıkla daha fazla ilgilenme şansım olacak. Ancak hala büyük balık yakalamanın zevkini tadamamıştım. 31.08.2016 tarihinde Menderes Bey ile tekrar bir balık turuna çıkmaya karar verdik. Büyük balık yakalamaya dair daha öncekine göre daha fazla bir istek duyuyorum. Üstelik bu sefer balık avına benim kadar düşkün olan abimle beraber çıktık. Artık büyük balık konusunda şeytanın bacağını kırmaya kararlıydık.

ARZULADIKLARI BUYUK BALIK AVINI YAPMANIN MUTLULUGUNU BERABERCE YASADIK

Sabah 04.30 da Antalya’dan yola çıktık. Menderes Bey ile sözleştiğimiz gibi 06.30 da buluştuk. Mükemmel bir sabahtı. Hava ne soğuk, ne de sıcaktı. Önce Akya avında kullanmak üzere yemlik Palamut yakalamak için rapala ile sırtı çektik. Dört adet yemlik Palamut yakaladık. Sonra rotamızı Pırasalı Ada’ya çevirdi. Akya oltasını hazırladıktan sonra adanın çevresinde bir müddet dolaştık. Herhangi bir vuruş alamadık.

Yemi kontrol ettiğimizde Akya’ya ait küçük bir dişleme izi gördük. Bu izler benim av konusundaki heyecanımı bir kat daha artırdı. Menderes Bey aynı yerde uzun süre dolaşmanın faydalı olmayacağını düşünerek farklı bir noktaya ilerlemeye karar verdi. Bu esnada büyük bir balığın suda manevrasını gördük. İçimdeki heyecanı satırlara dökmenin pek mümkün olduğunu düşünmüyorum. Oltayı her atışımızda, oltanın her hareketinde ha geldi, ha gelecek düşüncesiyle heyecanım en üst seviyede seyrediyordu.

ARZULADIKLARI BUYUK BALIK AVINI YAPMANIN MUTLULUGUNU BERABERCE YASADIK

Büyük Balık Avı Sevinci

Saat 10.15 olduğunda oltamızı tekrar suya attık. Menderes Bey’in oltayı bana vermesinden çok kısa bir süre sonra kaloma hızla boşalmaya başladı. İşte o an büyük balık gelmişti. Oltayı heyecanla daha önce Menderes Bey’in de anlattığı ve tarif ettiği şekilde sarmaya başladım. Balık bana göre çok kuvvetli basıyordu. Mücadele çok keyifliydi. Ancak Menderes Bey balıkta bir güçsüzlük sezdi. Gelen balığın çok da büyük olmayabileceğini, ancak yine de güzel bir balığın geldiğini söyledi.

Makarayı sararken bana hiç de küçük bir balıkmış gibi gelmiyordu. Beş dakikalık bir mücadele sonucu yaklaşık 3,5 kiloluk bir Akya teknenin altında dönerek ve parlayarak bize yaklaştığını gördük. Evet, o çok da büyük olmayan balık (!) 3,5 kiloluk bir derya kuzusuydu. 3,5 kiloluk bir Akya bu denli mücadele ediyorsa, 20 – 30 kilo arası balıkta bu mücadelenin ne kadar keyifli olacağını düşünmeden edemiyordum.

Balığı tekneye aldıktan sonraki coşkuyu, ancak size kaydedilen görüntüler anlatabilir. Balıkla fotoğraflarımızı aldıktan sonra prensip gereği ikinci balık için devam etmeden geri döndük. Kıyıya ulaştığımızda sahildeki çocukların balığa ilgisi çok büyük oldu. Balıkla sırayla fotoğraf çektirmek istediler. Kıyıda adeta birer kahraman gibi karşılandık. 3,5 kiloluk Akyamız bizi kahraman da yapmıştı.

Arzuladıkları Büyük Balık Avını Yapmanın Mutluluğunu Beraberce Yaşadık

Akya Avının Videosuhttps://youtu.be/T5-SV_HtgsM

Arzuladıkları Büyük Balık Avını Yapmanın Mutluluğunu Beraberce Yaşadık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ARZULADIKLARI BUYUK BALIK AVINI YAPMANIN MUTLULUGUNU BERABERCE YASADIK için 2 cevap

 1. Mustafa der ki:

  Balık avı zor bir uğraştır. Balık avı; rastgele, nasip ve kısmet kavramları ile açıklanabilir. Bu durumda nasıl oluyorda bir kişi arzuladığı balığı alabiliyor? Bunu nasıl izah etmek mümkündür?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Balık avının rastgele, nasip ve kısmet kavramları ile açıklanabileceği konusunda sizinle aynı fikirdeyim.

   Buna rağmen bir kimse bir şeyi gönülden, içinde hiç bir kuşku duymadan, büyük bir arzu ile isterse Allah bu isteği karşılıksız bırakmaz. Buna gelişmiş kültürde “Pozitif Enerji” deniyor. İstek ve arzularımızı pozitif enerjimizi kullanarak talep edersek, yaratan da buna aynı şekilde karşılık verir. Yaratandan başka hiç bir şeyin varlık iddiasında bulunamayacağı bu alemde, yaratanın, yaratılanın bir isteğine cevap vermekle varlığından hiç bir şey eksilmez. Olayı bu bağlamda açıklamanın doğru olacağına inanıyorum.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.