BALIK AVINDA BUYUK BIR ISTEKLE GELEN KISMET

Balık Avında Büyük Bir istekle Gelen Kısmet :

BALIK AVINDA BUYUK BIR ISTEKLE GELEN KISMET

Bende herkes kadar balık tutma meraklısıyım. Bugüne kadar küçük balıklarla avunup, büyük balıkları balıkçı tezgahlarında gören bir kişiydim. Geçen hafta Adrasan’a geldim. Kaldığımız hoteldeki tatilcilerin her akşam büyük balık yediklerini gördüm. Merakla araştırdığımda bu işin profesörünün Menderes Yahşi abi olduğunu öğrendim. Kendisiyle randevulaşıp, bir dahaki ziyaretimizde buluşmak üzere anlaştık. Yanımda yabancı arkadaşım olduğundan onun için gerekli izini aldım. Sabah turuna çıkmak üzere sahilde buluştuk.

BALIK AVINDA BUYUK BIR ISTEKLE GELEN KISMET

Kaçırdığımız ve tuttuğumuz yemlik Palamutlar ile büyük balık avı için Menderes abimizin rotasında yerini söyleyemeyeceğim alana doğru intikal ettik. Arkadaşım bu arada Palamut bile tutamazken hem güneşin altında eridi. Hem de Türkçe ve İngilizce bilmediğinden dolayı ne kadar da olsa Menderes abinin güzel hoş sohbetine katılamadı. İlk denemeyi arkadaşım yaptı. Yine şansızlığını korudu.

Olta el değiştirdiğinde birden makara boşaldı. İlk avımızı yakaladık. 3 kg civarı bir Akya Balığını hayatımda ilk defa yakalamıştım. Sevinç ve adrenalini kelimelerle anlatamam. Menderes abi bir balık götürme hakkımız olduğundan istersek balığı bırakabileceğinizi, istersek alabileceğimizi söyledi. Olur da avdan eli boş dönme ihtimaline karşı ben “diğer balığı bırakalım” diye önerdim. Bizi kırmayıp eğer tutarsak ikinci avı denize bırakmamız üzerine anlaştık.

BALIK AVINDA BUYUK BIR ISTEKLE GELEN KISMET

İkinci Büyük Balığın Avını Yapıyoruz

Ben yine oltayı şanssız arkadaşıma verip duaya başladım. Çok geçmeden ikinci balık oltaya takıldı. Bu balık daha büyüktü.  Arkadaşım yarı yolda yorulup oltayı bana verdi. Bende heyecanla balığı yukarıya çekerken ilk tuttuğumuz balığa nasıl suni teneffüs ve kalp masajı yapabileceğimi düşünmeye başladım.

İkinci Balığı Salarız Kuralına Uyuyoruz

Menderes abi iki kat büyük olan avımızı geri bırakmaya hazırlanırken, bende gelen balığın nasıl kovamıza girebileceğini düşünmeye başladım. Bu sırada, Menderes abi balığı geri bıraktı. Fakat balık için kötü, bizim için iyi olan bir şey oldu. Balık dalarken solungaçlardan büyük miktarda kan boşaldı. 6 – 7 metre sonra durakladı. Sonra yeniden dalmayı denedi. Ama dalamayarak su üstüne geldi.

Mucize gerçekleşti. Bir iki tur etrafında döndükten sonra Menderes abi eliyle balığı tekneye aldı. Bunun bizim kısmetimiz olduğunu söyledi. Müthiş hisler içindeydim. Savaşı kazanmış kahraman edası ile elimizde kocaman iki balıkla sahile indik. Tatilciler, çocuk büyüklüğünde balıklarla resim çektirip, iltifatları bize yağdırdılar. Oysaki en büyük iltifat ve alkış Menderes abiye. Bizim yaptığımız sadece oltayı tutup beklemek oldu. Nerede ise kendisi balığı oltaya bağlayıp bize geri çektirecekti.

Balık Avında Büyük Bir İstekle Gelen Kısmet

Sitede Yapılan Olumsuz Eleştirilere Seslenişim

Sitede yapılan olumsuz yorumları okuyorum da “parası çok, balık almak daha ucuz” vs diyen Arkadaşlara: Bir kere eğer parası çok ise gelin kendiniz yapın. Belki daha iyi yaparsınız da Menderes abide sevinir. Balıkçıdan alma konusunda ise; her erkek içinde avcı duygusunu barındırır. O kadar büyük balığı yakalayıp onu eve getirmenin gururunu, marketten 10 sene bedava balık verseler bile kesinlikle değişmem. Varol Menderes abi bize ve herkese yaşattığın ve yaşatacağın keyifli avlar için.

Rastgele

Balık Avında Büyük Bir İstekle Gelen Kısmet

Yakala Bırak Avının Videosuhttps://youtu.be/S4Wac51cNWA

Balık Avında Büyük Bir İstekle Gelen Kısmet

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.