BALIK AVI TAM UMUTLAR KESILDIGINDE BASLADI

Balık Avı Tam Umutlar Kesildiğinde Başladı :

Adrasan’da güzel bir gün doğumunda, sahilinde buluşarak balık avı turuna başladık. Adrasan Sahilinden 300 m açıldıktan sonra, yemlik Palamut avı için yüzey sırtısı çekmek için olta takımlarımızı hazırlayıp denize bıraktık. Bir süre Adrasan Koyu içinde dolaşarak Palamut aradık. Adrasan Koyunda senenin her ayında az veya çok Palamut bulunur. Deniz suyu 16 – 23 derecelere arasındayken 12 – 20 m arasında bulunurlar. Bu dönemde ancak yemlenmek için yüzeye yaklaşan Palamutları avlamak mümkün olur. Dipten balık almak nispeten daha zordur. Bazen jig’lere veya dip rapalalarına takılırlar.

BALIK AVI TAM UMUTLAR KESILDIGINDE BASLADI

Adrasan Koyunda bir süre dolaşmamıza rağmen balık alamayınca Pırasalı Ada istikametine dümen kırdık. Yol boyunca da oltalarımızda hareket olmadı. “Bugün kısmetimiz yok mu?” diye düşünmeye başladığımız sırada, kaloma boşalmaya başladı. İlk balık oltadaydı. Heyecanla oltaları toplamaya başladık. Balık tekneye gelene kadar ara sıra kalomayı boşaltarak geldi. İlk balık 1 Kg Palamut’tu. Bu Palamut yem yapmak için biraz büyüktü.

BALIK AVI TAM UMUTLAR KESILDIGINDE BASLADI

Avladığımız Balıklar Yem Olmayacak Kadar Büyüktü

Pırasalı Ada civarındaki ilk Palamut’tan sonra Çoban Limanının yolunu tuttuk. Çoban Limanına girerken yine kaloma boşalmaya başladı. İlk anda çok sıkı çeken balık daha sonra oltaya doğru yüzmeye başladı. Bazen Palamutlar oltaya doğru yüzüp teknenin yanına geldiklerinde mücadeleye başlarlar. Bu balıkta öyle yaptı. Teknenin yanına kadar geldikten sonra direnmeye başladı. Bir süre mücadeleden sonra tekneye aldık. Bu balıkta yem olmayacak kadar büyüktü.

Tek Yemlik Balığı Balon Balıkları Yedi

Çoban Limanında bir süre dolaştıktan sonra tekrar Pırasalı Ada istikametine yöneldik. Pırasalı Adayı geçip Adrasan Koyuna yöneldiğimizde kaloma tekrar boşalmaya başladı. Bu Palamut ilk andan itibaren çok mücadeleci çıkmıştı. Tekneye aldığımızda, rapala yandan takıldığı için balığın kolayca basma fırsatı bulduğu için kolay mücadele ettiğini anladık. Bu Palamut yemlik olabilecek boydaydı. Hemen Akya oltasını hazırlayıp Üç Mağaraların açığından Gemliyik Koyuna ve oradan Akseki Koyuna kadar Akya avı için dolaştık. Akseki Koyu çıkışına doğru Balon Balıkları Yemi yoklamaya başlayınca Akya avına son vererek, öğle molası vermek için kıyıya döndük.

Son Anda Oltaya Takılan Akya Avı Videosu: https://youtu.be/ka2mY7K_-X0

Balık Avı Tam Umutlar Kesildiğinde Başladı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.