BALIK AVI TURUNDA YEMLIK BALIK AVI BIRINCI ASAMADIR

Balık Avı Turunda Yemlik Balık Avı Birinci Aşamadır :

BALIK AVI TURUNDA YEMLIK BALIK AVI BIRINCI ASAMADIR

Yemli dip sırtısı ile yaptığımız Akya avları iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama; yemlik balık avı aşaması. İkinci aşama; yemlik balığı kullanarak yaptığımız büyük balık avı aşamasıdır. Bu sebeple balık avına yemlik balık avı yaparak başlarız.

BALIK AVI TURUNDA YEMLIK BALIK AVI BIRINCI ASAMADIR

Yemlik Balığı Satın Alsak

Yemlik balık satın alındığında canlı olsa ve tur saatine kadar canlı veya çok taze tutulabilse olur. Genellikle bu mümkün olmaz. Bayat yem koku yaptığı için öncelikle Balon Balıkları atlar. Zamanı doğru kullanmak ve av verimliliğini arttırmak için ilk tercih canlı yemdir. Balığı canlı tutmak mümkün değilse taze olması da uygundur.

Balık avı turunun turizme dönüştüğü ülkelerde yemlik balık işi ile uğraşan balıkçılar vardır. Balık avı turuna çıkacak tekneler yemlik balık ihtiyaçlarını bu teknelerden alarak balık avına çıkarlar. Bu durumda yemlik balık için uğraşmaya gerek yoktur. Ama bizde büyük balık avı turu gelişmediği için böyle bir hizmet yoktur.

BALIK AVI TURUNDA YEMLIK BALIK AVI BIRINCI ASAMADIR

Yemlik Balığı Avı Ne Zaman Yapılır

Yemlik balık avı tura başlarken yapılır. Sahilden açıldıktan hem sonra yüzey sırtısı çekerek yapılır. Yüzey sırtısı, yem balığının az olduğu dönemlerde sadece rapala çekerek yapılması daha doğrudur. Yem balığının çok olduğu dönemlerde ise çapari ve ucunda rapala ile yapılması daha doğrudur. Balığın az oldu zamanlarda sadece rapala ile balık tek tek avlanırken, balığın çok olduğu dönemlerde çapari ile birkaç tane birden avlanabilmektedir. Bu şekilde çok uğraşmadan yem balığı bir kere de bile avlanabilmektedir.

Birinci Aşamanın Tamamlanması

Yem balığının avlanması ve büyük balık avı yapılacak meraya ulaşılması ile birinci aşama sonuçlanır. Av merasında hemen canlı veya taze yemle yem kullanılarak büyük balık avı için takım hazırlanılır. Hazır olan takımlar tekne hareket ettiğinde mavi derinliklere bırakılarak yavaş yolla dip sırtısı çekilmeye başlanır. Bu aşama büyük balığın avlanmaya çalışıldığı ikinci aşamadır. Bu aşamada bir çok mera sistematik olarak dolaşılarak büyük balık avlamaya çalışılır.

Akya Oltasının Hazırlanma Videosuhttps://youtu.be/JY2C70iOkrY

Balık Avı Turunda Yemlik Balık Avı Birinci Aşamadır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.