ADRASAN KOYUNDA OLTAYI SALARKEN BALIK AVI YAPTIK

Adrasan Koyunda Oltayı Salarken Balık Avı Yaptık :

Adrasan’da Haziran ve Temmuz ayları genellikle Yazılı Orkinosların 2 – 7 Kg arası boyların avlandığı dönemdir. Bu dönemde bu balıklar kıyılara yanaşırlar. Kıyılarda büyük sürüler halinde avlanır ve göçlerine devam ederler. Bu dönemde büyük Yazılı Orkinosların oynaklarını seyretmek de çok keyiflidir. Bazen çok büyük Orkinosların su yüzünde gözüktüğü de olur. Bu pek çok deniz sevdalısı için hayretle seyredilen bir görsel şölendir.

ADRASAN KOYUNDA OLTAYI SALARKEN BALIK AVI YAPTIK

Haziran ve Temmuz aylarında açık denizde Orkinos ve Kılıç balıklarının çok büyükleri su yüzüne yaklaşarak avlanırlar. Bu dönemde açık denize gitme imkanı bulanlar için bu avları yapma şansı vardır. Zaman ve fırsat buldukça, denizde müsaade ederse bizde avladığımız Yazılı Orkinosları yem yaparak açık denize çıkarız. Balık avında amacımız, uygun yemlik balık avı yaparak Akya avlamaktı. Adrasan Koyunda oltaları salarken henüz daha yeni kaloma ayarını yapmıştık ki, kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen oltaları toplamaya başladık. Gelen 2 – 3 Kg arası bir Yazılı Orkinos irisiydi. Sevinerek tekneye aldık.

ADRASAN KOYUNDA OLTAYI SALARKEN BALIK AVI YAPTIK

Adrasan Koyunda Oltalar Balıkla Doldu

Balık avı oltaları suya bırakır bırakmaz balık avıyla başlayınca, umutlar hemen büyür. Büyük balık avı için hayaller kurulmaya başlar. Bazen balık avı başladığı gibi devam ederken, bazen de avlanan son balık olabilir. Bu balık avı belli aralıklarla av yaparak devam etti. Yolda bir büyük balık daha avladık. Arkadaş tatil köyünde kaldığı için balık götürmeyeceğini söyleyince, video ve resim bile çekmeden ikinci balığı hemen geri bıraktık.

ADRASAN KOYUNDA OLTAYI SALARKEN BALIK AVI YAPTIK

Adrasan Koyunda Oltayı Salarken Balık Avı Yaptık

Zaman ilerleyip yemlik balık gelmeyince, büyük balık avını dip rapalasıyla yapmak için hemen bir dip takımı hazırladık. Bir olta yüzeyden, bir olta dip rapalasıyla dipten balık avına devam ettik. Sulu Ada açıklarında pek çok yerde oynaklar vardı. Oynaklar civarında olta çekerek dönüşe geçtik. Güzel bir Adrasan akşamında, sohbet ve balık avıyla çok keyifli zaman geçirdik.

Trofe Yazılı Orkinos Videosuhttps://youtu.be/gB9Jv4Grp7Q

Adrasan Koyunda Oltayı Salarken Balık Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ADRASAN KOYUNDA OLTAYI SALARKEN BALIK AVI YAPTIK için 2 cevap

 1. Murat Duran der ki:

  Menderes beyle Adrasan Koyunda bizde pek çok bu tür balık avı yapmıştık. Hedefimde trofe Akya avı olduğu için ve bir kısmı da yumurtalı olduğu için geri salmıştık. Aslında avladığımız Orkinos balıkların bazı seneler Ağustos ve eylül ayında dahi yumurtalı olabileceğini bu vesileyle öğrendim. Bu yüzden avladığımız balıkların yumurtalı olup olmadığını kontrol edip tekneye almakta fayda olduğunu düşünmekteyim. Zaten balık avı turunda Menderes bey bu konuda çok hassas davranıyor. Bunu ben yaşayarak gördüm.

  Bütün amatör balıkçılara güzel avlar dilerim.

  Rastgele…

  • Menderes Yahşi der ki:

   Murat bu düşüncelerine katılmamak mümkün değil. Her avda balıkların yumurtalı olup olmadığını kontrol eder ve yumurtalı olanları geri salarsak balığımız hiç bitmez. Bizde dilediğimiz trofe balığın avını yapma şansını elde ederiz.

   Başkasının hakkını düşünenler, geleceği garantiye alır. Bencil olanlar, geleceği yok eder.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.