TROFE YAZILI ORKINOS AVI BUNA DENIR

Trofe Yazılı Orkinos Avı Buna Denir :

Yazılı Orkinos Avı Videosu

TROFE YAZILI ORKINOS AVI BUNA DENIR

Balık avı turundan öncesi bizim evde Gönül’ün, Ali ve Burak için özel olarak hazırladığı kahvaltıyı yaptık. Kahvaltıdan sonra denizdeydik. Yönümüzü Sulu Adaya çevirip, Palamut sırtısı çekerek yol almaya başladık. Balon Balığı dışında, öğle saatine kadar hiç bir balık oltalarımıza vurmadı.

TROFE YAZILI ORKINOS AVI BUNA DENIR

Öğle molasını Amerikan Koyunda verdik. Sabahki özel kahvaltıdan sonra, öğle molasında da sucuk ekmek partisi yaptık. Balık yoktu. Ama, keyfimiz yerindeydi. Yemekten sonra bir saat kadar uyuduk. Saat 15.15 de uyandığımızda mıntıka temizliği yapıp, sahili temizledik. Sahil denizin getirdiği çöplerle kirlenmişti. Çöpleri de yanımıza alarak Adrasan’a doğru dip sırtısı çekerek dönüşe geçtik.

TROFE YAZILI ORKINOS AVI BUNA DENIR

Adrasan Fenerinin önünden geçerken denizde normalin dışında dalgalanmalar gördük. Son bir haftadır o bölgede büyük bir balık iki defa rapalamızı kopardı. İki defa da beş on dakikalık mücadeleden sonra, rapaladan kurtuldu. Hemen oltaları topladık. Dip oltalarındaki kurşunları çıkardık. Dip rapalalarını kurşun ağırlık olmadan çekecektik.

YEMLIK BALIK ARARKEN DEVASA ORKINOS AVLADIK

Tekneyi Hacivat yönüne çevirdim. 5 – 6 mil hızla dip rapalaları ile sırtı çekerek ilerlemeye başladık. Adrasan Feneri ile Hacivat Burnu arasına geldiğimizde, Burak’ın kaloma hızla boşalmaya başladı. Dört defadır avlayamadığımız balık oltadaydı. Kalomayı hızla boşaltarak, dalmaya çalışıyordu. Burak’dan, kalomaya ayarını değiştirmeden mevcut kaloma ile çekmeye çalışmasını istedim. Biz oltalarımızı hızla toplayarak, Burak’a yardım eder pozisyona geldik. Biraz sonra Burak yorulunca Ali oltayı aldı. Oltayı sararken, balık derin suya doğru kaymaya çalışıyordu. Balığın hareketlerine bakılırsa, bu büyük bir Yazılı Orkinostu.

Balık oltaya ilk takıldığında, “Wahoo – Ceylan Palamut’u olabilir mi?” diye düşünmüştüm. Ama, bu balık, muhtemelen büyük bir Yazılı Orkinostu. Ali yorulunca oltayı bana verdi. 15 dakika olmuştu. Yazılı Orkinos nispeten yorulduğu için tekneye yaklaştırmaya başladım. Oltayı tekrar Ali’ye verdim. Ali, Yazılı Orkinosu teknenin yanına getirdiğinde, kuyruğundan tutarak tekneye aldı. Beşinci denememizde, nihayet bu balık teknedeydi. Peşine düştüğümüz balığı avlamış olmanın sevincini yaşıyorduk. Başarmıştık.

MAVI ORKINOS AVI

Mavi Orkinos Avı Videosu: http://www.dailymotion.com/video/x23jgcw

Trofe Yazılı Orkinos Avı Buna Denir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.