ANTALYA BALIK AVI TURU AKYA AVI

Antalya Balık Avı Turu Akya Avı :

ANTALYA BALIK AVI TURU AKYA AVI

Antalya körfezi balık üremesi ve barınması açısından pek çok olumlu özelliği bir arada bulunduran derin bir deniz olması sebebiyle büyük balıkların uğrak alanlarındandır. Bu büyük balıklar içinde en önemli yeri de Akya ailesinin bireyleri almaktadır.

ANTALYA BALIK AVI TURU AKYA AVI

Akya ailesinden pek çok balık, ufak balığın yoğunluğuna bağlı olarak beslenmek ve göçlerine devam etmek için Antalya körfezinin temiz ve verimli sularına girerek kıyı bölgesini takip eder. Nisan – Haziran arasında aynı kıyılarda üreme faaliyetinde bulunurken, Ağustos – Kasım ayları arasında da beslenmek öncelikli olmak üzere kıyılarımızda olurlar. Kış aylarında da hızlı geçişler yaparlar. Kıyılarda ufak balığın bolluğu bu geçiş sürelerini uzatarak, büyük balıkların kıyılarda daha uzun süre kalmasını sağlar. Bu sebeple kıyılardaki ufak balığın korunması ve kıyıların hiçbir şekilde rahatsız edilmemesi çok önemlidir.

ANTALYA BALIK AVI TURU AKYA AVI

Bu verimli ortamda Akya avı yapmak için önce yemlik balık avı yaparız. Yemlik balık avı ile başlayan balık avı turunda iki istikamet vardır. Pırasalı Ada ve Sulu Ada istikameti. Genellikle yolda yemlik balık avını yapmış oluruz. Adalar civarında başlayan Akya avımız Adrasan Koyuna doğru devam eder. İlk Akya avını yaptıktan sonra, katılımcılar ava devam etmek isterse ava devam ederiz. Ama gelen büyük balıklar ne olursa olsun geri bırakırız. Antalya balık avı turunda Akya avı yaparken amacımız sadece bir büyük balık avlamaktır.

ANTALYA BALIK AVI TURU AKYA AVI

Bir Büyük Balık Herkese Yeter

Balık avı turunda katılımcıların beraberce yiyecekleri büyük balığın avını yapmışsak, balık avı turundan beklenen balık avlama hedefini gerçekleştirmişizdir. Artık başka balık almanın bir anlamı kalmaz. Bizim amacımız hiçbir zaman ET olmamıştır. Balık Avına sadece AV olarak bakarız.

Büyük balık avına katılanlar bu avla ilgili pek çok şey öğrenip, bunları uygulayarak pekiştirme şansı elde ederler. Aynı zamanda büyük balık avı etiği konusunda kendilerini geliştirirler. Büyük balık avı herkesin önce gözünü doyurduğundan, daha sonra karnını doyurmak daha kolay olur. Daha sonraki avlarda balık büyüdükçe katılımcı balığı almak yerine geri salmayı tercih etmeye başlar. Geri salmanın tatmini, alıkoymakla kıyaslanmayacak ölçüde fazladır. Denizde yaşadığını bildiğiniz geri saldığınız balıklar sizi denize davet eder. Artık balık avı sizin için HAK tır.

Antalya Balık Avı Turu Akya Avı

Akya’nın Mücadele Gücü Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Antalya Balık Avı Turu Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.