Balık Avı Videoları – Akya Avı Turları

Balık Avı Videoları – Akya Avı Turları :

Murat ile çıktığımız balık avı turları içinde, balık avlama istek ve inancımızın en fazla olduğu balık avıydı. İsteğimiz ve inancımız boşa çıkmadı. Adrasan Sahilinde buluştuğumuzda, Murat çok heyecanlıydı. Uzun zamandır, bu balık avı turunu bekliyordu. Bu balık avı turuna, özellikle Akya avlamak için gelmişti. Bir önceki balık avı turunda, denizlerde avlanabilecek en değerli balıklardan biri olan Kum Lagosunu – Kum Gridası, dip rapalası kullandığımız, dip oltası ile avlamıştık. Artık Murat, yemli Akya oltası kullanarak Akya avı yapmak istiyordu.

Balık Avı Videoları - Akya Avı Turları

Adrasan Sahilinden açılmaya başladığımızda, yem olarak kullanacağımız Palamut avını yapmak için, yüzey takımlarını denize salarak sırtı çekmeye başlamıştık. Palamutlar peş peşe gelince, Mutat’ın Akya avı yapacağımıza olan inancı da artıyordu. Yeterince yemlik Palamut avı yapınca, sabırsızlıkla Akya avı yapmak için erkenden, Akya avlayacağımız yere gitmek için dümen kırdık.

Balık Avı Videoları - Akya Avı Turları

Sabahın erken saatleriydi. Yemlik Palamutlarla Akya oltasını hazırladık. Oltalar hazır olunca mavi derinliklere bıraktık. On dakika geçmeden benin oltanın kaloması boşalmaya başladı. On dakikalık uğraştan sonra balık aniden oltadan kurtuldu.

Hiç moralimizi bozmadan Akya oltasındaki yemleri tazeledik. Oltaları tekrar mavi derinliklere saldık. Murat’ın kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Hemen oltamı topladım. Murat’a yardım edecek ortamı hazırladım.

Bir yandan da Akya avı videosu çekmeye başlamıştım. Bakalım nasıl bir Akya çıkacaktı? Merakımız, iki Akya’nın teknenin yanında dönerek gelmesiyle nihayetlendi. Akya’ları o şaşkınlık içinde nasıl tekneye aldık? Hiç hatırlamıyorum. Murat, iki Akya’yı teknede görünce zembereği boşalmış saat gibi şakımaya başladı. Nereden çıktı o nameler? Akya avlamak için bu kadar mı doldun?

Evet, nihayet Murat, muradına ermişti. Bir Akya beklerken iki Akya’ya kavuştuk. Bu sayede Adrasanbalik tarihinde bir ilke de imza atmış olduk. Daha önce hiç aynı oltada iki Akya avı yapmamıştık. Murat’ı bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Kısmeti hep böyle bol olsun…

AKYA AVI

30 Kg Akya Avı Videosu: https://youtu.be/hLg-sJjptnA

Balık Avı Videoları – Akya Avı Turları

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.