BALIK AVI VIDEOLARI

Balık Avı Videoları :

Trança, Fangri ve Sinarit Videoları

Jigging yöntemiyle Sinarit avı, jigging yaparak avlayacağınız en değerli balıklardan biridir. Bir çok jigging yöntemini kullanarak büyük balık avı yapmak isteyen avcının gönlünde taht kurmuş balık kesinlikle Sinarittir. Sinarit avı ne şekilde olursa olsun, insanları en çok mutlu eden avdır. Bunun sebebi, Sinaritin gerçekten zor avlardan bir olmasından ve her yerde Sinarit yakalamanın mümkün olmamasındandır.  Sinarit avlamak düşüncesi bile, insanları heyecanlandırmak için yeterlidir. Heyecanla çıkılan avın keyfine de doyum olmaz. Heyecanın devam ettiği müddetçe insanın gözü hiç bir zorluğu görmez.

Balik-Avi-Videosu (3)        Balik-Avi-Videosu (2)        Balik-Avi-Videosu (1)

Bugün sabah erkenden buluşup, tekneye bindik. Balık avı turuna, yüzey rapalasıyla Palamut avı yaparak başladık. Avladığımız Palamutlarla, yemli Akya oltası hazırlayıp, Pırasalı Ada çevresinde, Akya avı yapmayı denedik. Pırasalı Ada civarında uzun bir süre, Akya avı için yemli dip sırtısı çekmemize rağmen, Akya avı yapamayınca, yöntem değiştirmeye karar verdik.

Yemli Akya oltası ile Akya avı denemesinden sonra, jigging yöntemiyle büyük balık avına geçmeye karar verdik. Yine Pırasalı Ada çevresinde jigging yaptık. Pırasalı Ada civarında jigging yöntemiyle de büyük balık avı yapamayınca mekan değiştirmeye karar verdik.

Adrasan Koyuna girerek, yönümüzü Gemliyik Koyuna çevirdik. Gemliyik Koyunda jigging yapmaya başlayalı on, on beş dakika olmadan kaloma şiddetle akmaya başladı. Kalomanın akışından, gelen balığın Sinarit olduğu anlaşılıyordu. Jigging yöntemiyle Sinarit avı yapmış olmanın keyfiyle, Sinariti yukarı çekmeye başladık. Sinarit, zaman zaman iyi basıyordu. Bastıkça kaloma boşalıyor, biz de keyifleniyorduk. Sonunda Sinarit aşağıdan parıldayarak, kendi ekseni etrafında döne döne teknenin yanına geldi. Uzanıp Sinariti tekneye aldığımda teknedeki sevinç görülmeye değerdi. Nasıl sevinmesinler.

Arkadaşlar daha önce hiç jigging yöntemiyle av yapmamışlardı. Bu onların ilk denemeleriydi. Bu yüzden bu yöntem onlar için deneyseldi. Çalışıp çalışmadığını bilmedikleri jigging yöntemiyle büyük balık avı yapıyorlardı. Jigging yaparak büyük balık avlanabildiğini gördüler. Üstelik bir de 4 Kg Sinarit avladık. Darısı her jigging yöntemiyle balık avı yapmak isteyenlerin başına…

JIGGING

Jigging Yöntemiyle Sinarit Avıhttps://youtu.be/RNlpEM5y–0

Balık Avı Videoları

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BALIK AVI VIDEOLARI için 2 cevap

  1. Ali Kemal Pasiner der ki:

    Adrasan’da tutmak istediğim balık: İri bir beş kilo üzeri Sinarit. 🙂 Çok gezdik, fakat Sinarit yerine başka balıklar aldık. Kısmet ise bu yaza.

    • Menderes Yahşi der ki:

      İnşallah, bu yaz umut ettiğin 5 Kg üzeri Sinarit avını beraberce yapmak kısmet olur. Bu av beni de çok sevindirir. Benim de hedef balığım hep Sinarit olmuştur. Trofe bir Sinarit avı sonrası, keyfime doyum olmaz. Ama her Sinarit avı, aynı zamanda hüzün de verir. Böylesine güzel ve asil bir balığı kendi ortamından koparıp almak, hep içimi burkar. Böylesine değer verdiğim bir balığı ancak, yemek için avlarım. Yemeyeceğim balığı her zaman geri bırakırım. Geri bırakmanın keyfi de bir başka. Bir balığı geri bıraktığımda, balık avlamaya hakkım olduğu düşüncesi içimi kaplar. Bence balık avında ustalık, ihtiyaç fazlasını almamaktan ve/veya geri bırakmaktan geçer.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.