BALIK AVINDA GELECEGE DAIR KISMETLERINI TEST ETTILER

Balık Avında Geleceğe Dair Kısmetlerini Test Ettiler :

BALIK AVINDA GELECEGE DAIR KISMETLERINI TEST ETTILER

Murat ve Ayça yıllardır balık avı turlarımıza katılırlar. Muratlarla genellikle, Barakuda avı yapardık. Bu balık avı turu Yazılı Orkinos ve Lambuka avı yaparak geçti.

BALIK AVINDA GELECEGE DAIR KISMETLERINI TEST ETTILER

Balık avı için sabah erken Adrasan sahilinin sol tarafında buluştuk. Sahilden 200 m açıldıktan sonra balık avına başladık. Önce 7 cm yüzey rapalalarından oluşan takımlarımızı denize bıraktık. Daha 100 – 150 m gitmeden ilk Yazılı Orkinoslar oltaya takılmaya başladı. Balık avı, keyifle başlamıştı. Bir süre koy içinde Yazılı Orkinos için dolaştık.

Bazı dönemler Akya için Yazılı Orkinos avı yaparken oltalarımıza gerçek Palamut ta gelir. Akdeniz’de yaptığımız balık avı turlarında üç değişik türe denk geldim. Geçen sene Palamut’un bir türü altmış gün kadar Adrasan kıyılarından geçiş yaptı. Bu Palamutları Haziranda avlamaya başladığımızda 300 -400 gr civarındaydı. Ağustos ayında avladıklarımız bir kilo civarına ulaşmıştı. Bazı balık avı turlarında her türden balık takılır. Örneğin Yazılı Orkinos, Palamut ve Tombik gibi.

BALIK AVINDA GELECEGE DAIR KISMETLERINI TEST ETTILER

Koyda yeterince Yazılı Orkinos avlayınca yönümüzü Pırasalı Adaya çevirmiştik. Amacımız; Pırasalı Adada Akya avı için yemlik dip sırtısı çekmekti. Pırasalı Ada oltaları hazırlayıp Akya avı için sırtı çektik.

Büyük balık avı için öğlene kadar Pırasalı Ada civarında dolaştık. Hava güzel av keyifli geçiyordu. Biz devamlı sohbet halinde olduğumuzdan vaktin nasıl geçtiğinin farkında değildik. Güneşin artık yakıcı olmuştu. Güneşin etkisiyle öğlen olduğunun farkına vardık.

Akseki Koyuna doğru dümen kırdık. Akseki Koyunda öğle molası verdiğimizde, herkes denizde serinlemeye çalışıyordu. Koyda deniz çarşaf gibiydi. Deniz çok davetkardı. Keyfimiz yerindeydi. Akya avlayamamıştık. Ama bir sürü Yazılı Orkinos ve Lambuka avı yapmıştık.

BALIK AVINDA GELECEGE DAIR KISMETLERINI TEST ETTILER

Uzun bir öğle molası verdik. Öğleden sonra bir süre daha büyük balık için dolaştık. Denizde bu kadar çok ufak balık varken Akya’nın da olması lazımdı. Belki de Akya karnını doyurup derin sulara çekilmişti. Bütün gayretlerimize rağmen Akya avı yapamayınca fazla oyalanmadık. Avladığımız balığa şükredip dönüşe geçtik.

BALIK AVINDA GELECEGE DAIR KISMETLERINI TEST ETTILER

Balık avı turu boyunca Murat ile Ayça Mordoğan da yapılacak Orkinos Turnuvasından bahsetti durdu. Berabere katılmayı önerdiler. Ekim ayının ilk haftasında yapılacak dört günlük bir turnuvaydı. O dönemde işlerim yoğun olduğu için katılmam zor gözüküyordu. Sonra bir şekilde işlerimi ayarladım. Arkadaşlara durumu bildirdim. Çok sevindiler. Ama ekimin ilk haftası geldiğinde, Murat ve Ayça’dan ses çıkmadı…?

Balık Avında Geleceğe Dair Kısmetlerini Test Ettiler

BALIK AVINDA GELECEGE DAIR KISMETLERINI TEST ETTILER

BUYUK BALIK AVI

Büyük balık avı Videosuhttps://youtu.be/-1F48Q4XO14

Balık Avında Geleceğe Dair Kısmetlerini Test Ettiler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.