BALIK AVINDA IHTIYACINI AL GERISINI SAL

Balık Avında İhtiyacını Al Gerisini Sal :

BALIK AVINDA IHTIYACINI AL GERISINI SAL

Çok güzel bir günde balık avına çıktım. Hava ve deniz çok sakindi. Böyle bir havada mera seçimi yapmak için hiçbir kısıtlama yoktu. Bunu fırsat bilip balık avı yapmanın en zor olduğu meralardan birini seçtim. Zorluğun sebebi derin olması, üzerinde devamlı akıntının olması ve açık denizde olduğu için her havada dalga olmasıydı. Derin sularda üzerinde dalga ve akıntının olduğu meralarda oltaya dip yaptırarak av yapmak çok zordur. Olta daha dibe inmeden uçurtma olur. Uçurtma olan oltanın hissiyatı çok azalır. Takılma riski de çok artar. Bu şekilde av yapmaya çalışmanın hiçbir keyfi kalmaz.

BALIK AVINDA IHTIYACINI AL GERISINI SAL

Hava o kadar güzeldi ki, en zor meralardan birini seçmek en doğru seçimdi. Çünkü bir daha ne zaman bu fırsatı yakalayacağım belli olmazdı. Yem balığı avından sonra doğruca dümeni bu meraya kırdım. Bu mera deniz içerisinde bir yükseltiydi. Üst tarafı 73 m. dibi 100 – 110 m. ve güneydoğu tarafı hızla derinleşerek 200 m kadar iner.

Derin Merada Akya Avı

Meranın üzerine geldiğimde kendime göre bir rota çizerek ava başladım. Önce nispeten daha sığ olan tarafını seçtim. Burada av yapamayınca daha derin olan güneydoğu kısmına geçtim. Oltaya dip yaptırırken Akya canlı yeme atladı. Mücadele çok zorlu değildi. Tek zorluk derin sudan balığı yükselterek almaktı. Yine de Akya güzel mücadele etti. Balığı tekneye alınca kancayı çıkarıp geri saldım. Her zaman olduğu gibi daha büyük bir balık istiyordum. Yoksa avım yakala bırak avından ibaret olacaktı.

Daha Büyük Balık Arayışı

Diğer meraya yöneldiğimde sevgili eşim aradı. Ne yaptığımı sorunca bir Akya avı yapıp geri saldığımı söyledim. O da balığa ihtiyacı olduğunu ve balık istediğini söyledi. “Tamam” deyip telefonu kapattım. Sonra yeni avın peşine düştüm. Bu sefer daha büyük bir balık istiyordum.

BALIK AVINDA IHTIYACINI AL GERISINI SAL

Yeni merada yedekteki ölü yemle avlanmaya karar verdim. Akya Oltasını hazırlayıp ava başladım. Çok geçmeden kaloma boşalmaya başladı. İkinci balık daha güzel mücadele ediyordu. Bu kadar güzel bir havada denizde olmak, yakala bırak balık avının keyfini yaşamak ve almak üzere yeni bir balıkla mücadele etmek çok keyifliydi. Kendimi gerçekten çok imtiyazlı hissediyordum. Bu yüzden de her fırsatta Allah’a şükredip, her isteyenin bu şansa sahip olmasını dilerim. Bu güzellikleri herkes hak ediyor. Hayatın zorlukları içinde böylesi güzellikleri yaşamak herkesin hakkıdır.

https:/youtu.be/VsCpQvIGjmw

Denizden İhtiyacın Kadarını Almak

Balıkla mücadelem çok uzun sürmedi. Çok büyük olmadığı için benim için zorlu da değildi. Ama yine de büyük balıklarla mücadele etmek her zaman güzeldir. Balık ilk balıktan biraz daha büyük ve daha şişmandı. Normal şartlarda bu balığı da geri salardım. Ama hatun “balık yemek istiyorum” dediği için aldım. Balık kilolu olduğu için lezzeti de çok güzeldi. Hatunun balık talebinden biz de payımız aldık. Hatun kamp yerinde balık pişirirken, bende oğlumla evde balığımızı pişirip yedik. Bu balık çok kişiyi lezzetiyle mutlu etti. Yine Allah’a şükredip yeni avların hayalini kurmaya başladım. Zaten benim için denizden ve balık avından uzak kalmak pek mümkün değil. Ama denizden sadece ihtiyacım kadarını almak şartıyla

BALIK AVINDA IHTIYACINI AL GERISINI SAL

Balık Avında İhtiyacını Al Gerisini Sal

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/I8STVYqQBMA

Balık Avında İhtiyacını Al Gerisini Sal

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.