BALIK AVINDA SINARIT BEREKETIN TIMSALIDIR

Balık Avında Sinarit Bereketin Timsalidir :

Sinarit Avı Videosu

Sabah erkenden buluşup denize açıldık. Adrasan Feneri yakınlarında oltalarımızı denize bırakıp dip sırtısı çektik. Yol boyunca oltalara takılan Balon Balıklarını geri bırakarak yola devam ettik. Sulu Adanın karşısındaki dik yamaçlara yaklaşırken,  oltaları dipteki bir yükseltiden açmaya çalışıyorduk. Serhan’ın kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Hemen oltayı kontrol ettim. Oltada çok güzel bir balık vardı. Kalomayı boşaltmasına bakılırsa, bu bir Sinarit’ti. “Muhtemelen Sinarit geliyor” dedim. Serhan Sinarit olma ihtimalini duyunca, daha istekle oltayı çekmeye başladı. Birazdan, Sinarit teknedeydi. 3,5 kg Sinarit avlamıştık. Serhan’daki sevinci görmek lazımdı. Sinarit avlamış olmaktan dolayı kendisiyle gurur duyuyordu.

BALIK AVINDA SINARIT BEREKETIN TIMSALIDIR

Sinarit avından sonra dönüş yolu üzerinde Amerikan Koyunda öğle molası verdik. Orada denize girdik, yemek yedik ve dinlendik. Saat 15.30 da tekrar balık avı turuna, kaldığımız yerden devam ettik. Cankurtaranın önüne geldiğimizde, Tolga’nın oltasının kaloması boşalmaya başladı. Sevinme sırası Tolga’daydı. Tolga dikkatle oltayı çekti. Sinarit kalomayı boşalttı. Sonunda Sinarit teknedeydi. Bu Sinarit 2,5 kg dı. Teknede iki Sinarit birden görmek çok güzeldi.

BALIK AVINDA SINARIT BEREKETIN TIMSALIDIR

Oltalar suda, biz dönüş yolunda yavaş yavaş dip oltalarıyla ilerliyorduk. Aradan yarım saat geçmemişti. Serhan’ın oltanın kaloması yeniden boşalmaya başladı. Balık fazla asılmıyordu. Balon Balığı değilse muhtemelen Barakuda geliyordu. Balık teknenin yanına geldiğinde Barakuda avı yaptığımızı gördük. Barakuda da Sinaritlerin yanında yerini aldı.

BALIK AVINDA SINARIT BEREKETIN TIMSALIDIR

Adrasan Fenerinin yanına gelmiş, yükseltilerin açık kısmından koya giriş yapmaya çalışıyorduk. Bu sefer sıra Tolga’daydı. Tolga’nın kaloma boşaldı. Önceleri iyi mücadele etti. Sonra gevşedi. Gelen Domuz Balığıydı. Domuz Balığı nadiren rapalalara atlayan bir balıktır. Domuz Balığına, Yasemin Balığı da denir. Domuz Balığından sonra, oltalarımızı toplayıp kıyıya döndük.

Çok güzel bir balık avı olmuştu. Özellikle iki tane Sinarit, balık avı günümüzü çok değerli yapıyordu. Bu avda tam anlamıyla çeşit yapmıştık.

BALIK AVINDA SINARIT BEREKETIN TIMSALIDIR

Balık avı cirosu: 3,5 kg Sinarit, 2,5 kg Sinarit, 1,5 kg Barakuda, 2 kg Domuz Balığı.

SINARIT AVI TEKNIKLERI

Sinarit Avı Videosuhttps://youtu.be/GEUHyRpopNw

Balık Avında Sinarit Bereketin Timsalidir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.