BALON BALIGI AVI – TUT BIRAK YONTEMI

Balon Balığı Avı – Tut Bırak Yöntemi :

BALON BALIGI AVI - TUT BIRAK YONTEMI

Kapalı Havada Balık Avı

Gürcan ve Muzaffer ile ikinci gün balık avı için sabahtan buluştuk. Hava kapalı ve yağmur ihtimali olduğu için yağmurluklarımızı giymiştik. Gürcan ve Muzaffer bir gün öce yoldan gelip öğleden sonra balık avına çıkarak iyice yorulmuşlardı. Bu yüzden balık dönüşü tuttukları Palamut’u afiyetle yeyip erken yatarak iyice dinlenmişlerdi. Keyifle balık avı turumuz başladık.

BALON BALIGI AVI - TUT BIRAK YONTEMI

Adrasan Koyunda Yemlik Balık Avı

Adrasan Koyu içinde bir süre yemlik Palamut için dolaştıktan sonra Sulu Ada istikametine dümen kırdık. Yolda ve Sulu Ada çevresinde balık oynakları olmasına rağmen Palamut avı yapamayınca, dip rapalası kullanarak dip sırtısı çekmeye karar verdik. Dip Sırtısına ilk gelen balıklar Balon Balıkları oldu. Ara sıra, kalomada Balon Balığının çekişinden daha farklı çekişler oldu. Bu balıkların hiç birini çekmek kısmet olmadı. Genellikle çekmeye başladıktan bir süre sonra veya teknenin altına kadar mücadele ettikten sonra, takımı çekmek için kamışı teknenin önüne koymaya çalışırken oltadan ayrıldılar. Balıklar gitti ama Sinaritlerin diş izleri yeni rapalaların üzerinde yadigar kaldı.

BALON BALIGI AVI - TUT BIRAK YONTEMI

Oltadaki Balığın Gücü Hızla Azalıyorsa Balon Balığıdır

Bu şekilde balık avı turu bol balıklı, fakat yiyecek balık avı yapamadan devam ederken bir ara Gürcan’ın oltasının kaloması hızla boşalmaya başladı. Lagos veya Sinarit geldi düşüncesi ile oltayı çekmeye başladık. Bu gelen balık ilk başlarda çok iyi mücadele ediyordu. Sonra yavaş yavaş enerjisi azalmaya başladı. Ama yinede ara sıra iyi basıyordu. Balon Balığından başka balık gelmesi umuduyla oltayı çektik. Takımlar gözüktüğünde kamışı teknenin önündeki üç metrelik bol alana bırakarak takımı çekmeye başladığımızda, gelen Balığın Balon Balığı olduğunu gördük. Bu Balon Balığı diğer avladığımız Balon Balıklarından daha iriydi. Bu yüzdende çok iyi basmıştı.

Çekilen Balığın Balon Balığı olması biraz moral bozmasına rağmen, balık avı keyfini yaşamak ve mücadele etmek adına keyifli olmuştu. Yiyecek balık avı yapamamıştık, ama bol bol Balon Balığı avı yapıp, gelen Balon Balıklarını geri bırakarak balık avı turunuzu sonlandırmıştık.

Balon Balığı Videosuhttps://youtu.be/TF1JuyvIgm4

Balon Balığı Avı – Tut Bırak Yöntemi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.