Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Yaptık

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Yaptık :

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Yaptık

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Yaptık

Birol ve arkadaşları Adrasan’a jigging yöntemi ile balık avı yapmak için gelmişlerdi. Kendilerine jigging takımları yapmışlar ve birkaç kez de jigging yaparak balık avına çıkmışlar, fakat jigging ile hiç balık avı yapamamışlardı. Adrasan’da ilk jigging avlarını yaparak şeytanın bacağını kırmak istiyorlardı.

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Yaptık

Jig ile Avladığımız Lagosu Geri Gönderdik

Sabah saat 06.30 da Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Jigging avına alternatif olması dileği ile yemlik Palamut avı için sırtı çekerek balık avına başladık. Adrasan Koyu içinden Çoban Limanına kadar yemlik Palamut için sırtı çekmemize rağmen kısmet olmadı. Bunun üzerine Çoban Limanının çıkışından başlayarak, Pırasalı Ada ve Gemliyik Koyuna kadar bölgede akıntının bizi kaydırması ile değişik yerleri tarayarak jigging yapmaya başladık. Pırasalı Adaya kadar olan alanda bir saat kadar jigging yapmamıza rağmen balık teması olmadı. Bu bölgede, Pırasalı Ada çevresinde akıntı çok fazla olduğu için Gemliyik Koyuna kadar Adrasan Koyuna girmeye ve akıntının yorucu etkisinden kurtulmaya karar verdik.

Gemliyik Koyuna yaklaştığımızda, Üç Mağaranın önünden başlayarak Gemliyik Koyuna doğru değişik noktalarda jigging avını sürdürmeye devam ettik. Gemliyik Koyuna gelmeden döküntü taşların önünde jigging yaparken, bir ara oltada bir ağırlık oldu. “Takıldım mı?” diye oltayı kontrol ettiğimde, ilk kafa vuruşlarını aldım. Oltada Lagos olduğu açıktı. “Oltama ufak bir Lagos takıldı” diyerek çekmeye başladım. Herkes ilk jigging avına şahit olmanın heyecanı ile balığı çekilişini seyretti. Lagos teknenin yanında gözüktüğünde teknede büyük bir sevinç vardı. Bu Lagos avı, Birol ve arkadaşlarının jigging yöntemi ile ilk balık avları oldu. Fakat Lagos küçük olduğu için bırakmaya karar verdik. Bu karar, Birol ve arkadaşlarında biraz şaşkınlık yaratsa da duruma çabuk adapte olup daha hırsla jigging yapmaya başladılar.

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Yaptık

Bıraktığımız Lagos mavi derinliklerde süzülüp derinlere dalarken onlar belki farkında değillerdi. Ama balık avı konusunda artık bir tık daha ileri gitmişlerdi. Artık onlar büyük balık avı yakalamanın ötesine geçtiler. Balık bırakma olgunluğuna erişmiş kişiler oldular.

Sinarit Avı Videosu: https://youtu.be/MR38Iuo6DTs

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.