RAPALA ILE DIP SIRTISI CEKEREK LAGOS AVI YAPTIK

Rapala ile Dip Sırtısı Çekerek Lagos Avı Yaptık :

Adrasan Koyunda güneş doğarken denize açılmaya başlamıştık. Hava ve deniz çok güzeldi. Koy içinde bir süre yemlik Palamut avı için dolaştıktan sonra Sulu adanın yolunu tuttuk.

RAPALA ILE DIP SIRTISI CEKEREK LAGOS AVI YAPTIK

Hava güzel olunca etrafın güzellikleri de daha çok kendini gösterme fırsatı bulduğu için Adrasan çok güzel gözüküyordu. Adrasan’ın eşsiz güzelliklerini seyrederek ve olta çekerek Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Deniz çarşaf gibiydi. Ama tek tük birkaç hareketin dışında denizde kıpırtı yoktu. Kısmet deyip yolumuza devam ettik. Sulu Adaya kadar yolda hiç bir şey vurmadı. Sulu Adanın pek çok noktasını dolaşmamıza rağmen oltalarımız boş kalmıştı. Biraz açık denize doğru açılıp adanın açıklarına da baktık. Bugün deniz de, hava gibi durgundu. Saatler ilerleyip Sulu Adanın güneyini çekerken güneyden hava sertleşmeye başlayınca, yönümüzü Adrasan Koyuna çevirip yol almaya başladık. Hacivat Burnuna kadar Palamut için sırtı çekmeye devam ettik.

RAPALA ILE DIP SIRTISI CEKEREK LAGOS AVI YAPTIK

Dip Sırtısıyla Lagos Avı

Hacivat burnunu geçtikten bir süre sonra dip rapalası ile dip sırtısı çekerek Koya doğru gitmeye karar verdik. Adrasan Fenerinin önüne gelene kadar birkaç Balon Balığı dışında hareket olmamıştı. Adrasan Fenerinin önünden geçip dümeni açığa doğru kırdıktan kısa bir süre sonra kaloma hızla akmaya başladı. Gelen balığın Balon Balığı olmadığı açıktı. Hemen tekneyi durdurup mücadeleye başladık. Gelen balık çok büyük bir şey değil gibiydi. Oltaya asılış şekline bakılacak olursa, Lagos geliyordu. Arkadaşlar Lagos olma ihtimalini duyunca, oltayı daha keyifle çekmeye başladılar. Çok sürmeden balık teknenin altında gözükmüştü. Gelen Lagos – Kum Gridasıydı.

RAPALA ILE DIP SIRTISI CEKEREK LAGOS AVI YAPTIK

Adrasan Koyu, Sulu Adaya gidiş, Sulu Ada çevresi ve Sulu Adadan Adrasan Koyuna dönüş dahil 4 saattir oltalara takılmasını bekledik. O kadar bekledikten sonra balık Adrasan Fenerinin açığında oltamıza takılmıştı. Lagos avıyla, giderek düşmeye başlayan hevesimiz tepe yapmıştı. Daha öğleden sonra çıkacağımız av saatlerimiz vardı. Bakalım öğleden sonra kısmetimiz nasıl olacaktı?

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/0Ej-e9WgCAo

Rapala ile Dip Sırtısı Çekerek Lagos Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.