BAYANLARIN BALIK AVI KISMETINE SAPKA CIKARILIR

Bayanların Balık Avı Kısmetine Şapka Çıkarılır :

Trofe balık avı yapmak amacıyla sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Biraz açıldıktan sonra, Akya avı yapmak amacıyla yemlik Palamut için yüzey sırtısı çekmeye başladık. Adrasan Koyunda bir süre dolaştıktan sonra, Sulu Ada istikametine dümen kırdık. Hava ve deniz çok güzeldi.

BAYANLARIN BALIK AVI KISMETINE SAPKA CIKARILIR

Sulu Adaya giderken oltalarımız denizde, kahvaltı yapıp sohbet ederken yol almaya devam ediyorduk. Sohbet esnasında bayan ve çocukların balık avında ne kadar kısmetli olduğundan bahsederek. “İlk balığı kim alır?” diye sordum. Önce bir şaşkınlık oldu. Rabia “bu benim ilk balık avım” dedi. Bu söz üzerine, geçmiş tecrübelere bakarak ilk balığı onun alacağını söyledim. Etrafta hiç oynak gözükmüyordu. Sakin bir şekilde Sulu Adaya kadar yol aldık. Oltalarımıza hiç bir balık vurmadı.

BAYANLARIN BALIK AVI KISMETINE SAPKA CIKARILIR

Sulu Adaya vardığımızda önce top taşın önünü çektik, sonra adanın etrafında dolaştık. Sulu Adanın Adrasan Koyuna bakan tarafında ilk vuruşu aldık. Rabia’nın oltanın kaloması önce biraz çekildi. Ardından kaloma hızla boşalmaya başladı. Rabia’ya oltayı yavaş, ama hiç boşluk vermeden sarmasını istedim. Rabia oltayı sararken bizde oltalarımızı hızla toplayarak Rabia’ya yardım edebilecek duruma geldik.

Yazılı Orkinos Mücadelesi

Ben Rabia’nın ilk balık avının videosunu çekerken İsmail’de Rabia’nın balıkla mücadelesine yardımcı olamaya çalışıyordu. Rabia balıkla mücadele ederek oltayı takıma kadar sardığında, son kısımda takımı İsmail çekti ve balığı kuyruğundan tutarak tekneye aldı. İsmail ve Rabia birlikte 3 Kg civarı bir Yazılı Orkinos avı yapmışlardı. Avın keyfini yaşayıp fotoğraflarını çektikten sonra balığı temizleyip, kanı etten arındırdık. Balığı hemen temizleyerek kanın eti ekşitmesinin önüne geçmiş olduk.

BAYANLARIN BALIK AVI KISMETINE SAPKA CIKARILIR

Bir süre daha Akya avı yapabilmek için yemlik Palamut baktıktan sonra, Zargana avı yapmaya karar verdik. Zargana avı için ipekleri hazırlayıp suya henüz bırakmıştık ki, Yunusların çok yakınımızda av yapmakta olduğunu fark ettik. Etrafta bu kadar Yunus varken biz ne yemlik Palamut avı ne de Zargana avı yapabilirdik. Oltaları toplayıp Adrasan Koyuna doğru yola koyulduk.

Zargana Avı Videosuhttps://youtu.be/jDZpQoWcXAw

Bayanların Balık Avı Kısmetine Şapka Çıkarılır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.