ADRASANDA SEZONUN ILK LAMBUKA AVINI YAPTIK

Adrasanda Sezonun ilk Lambuka Avını Yaptık :

Adrasan Sahilinin sol tarafında saat 16.30 da buluşup denize açıldık. Amaç büyük balık avı yapmaktı.

ADRASANDA SEZONUN ILK LAMBUKA AVINI YAPTIK

Adrasan Koyunda açılırken Akya avı için yemlik Palamut avı yapmak amacıyla yüzey sırtılarını hazırlayıp denize saldık. Hemen ardından çıkrık makineli oltanın nasıl kullanılması gerektiğini anlatarak tura başladık. Arkadaşlar oltaların nasıl kullanılması gerektiğini uygulamalı olarak gördükten sonra, uygulamayı kendileri yaparak pratik yaptıktan sonra balık avına konsantre olarak Sula Ada istikametine doğru yol almaya başladık.

ADRASANDA SEZONUN ILK LAMBUKA AVINI YAPTIK

Adrasan Fenerine geldiğimizde açığa doğru çıkarak buradaki verimli alanı çekmeye başladık. Burada bir hareket olmayınca, Hacivat burnuna doğru yöneldik. Hacivat Burnuna varmadan ara yolda kalomalardan biri akmaya başladı. Oltayı çekmeye başladığımızda arkada atlayan balığı görünce avladığımız balığın 2013 senesinin ilk Lambuka avı olduğunu anladık. Lambuka avı yapmak, yakında Yazılı Orkinos yavrularının da geleceğinin ve arkasından Akya miktarında artış olacağının habercisi olması açısından önemli bir göstergeydi.

ADRASANDA SEZONUN ILK LAMBUKA AVINI YAPTIK

Lambukadan Sonra Yazılı Orkinos Avı

Lambuka avından sonra Hacivat Burnu ve açığını çekerek Sulu Ada istikametine doğru yolumuza devam ettik. Ama güneydeki hava sert olduğu için daha fazla devam etmeden geri dönerek biraz daha kıyıya yanaşarak kıyılarda sırtı çekmeye devam ettik. Bir ara yine kaloma akmaya başladı. Ama bu sefer daha güçlü akmaktaydı. Kalomanın akış hızına bakarak gelen balığın 2 -3 Kg arası bir Yazılı Orkinos olduğunu anlamak zor olmadı. 5 -10 dakikalık bir mücadeleden sonra balık teknedeydi. Yazılı Orkinos avı ile keyifler iyice yerine gelmişti. Oltalarda düzenli bir şekilde hareketin olması balık avı turunu daha keyifli bir hale sokuyordu.

Temmuz ayının ortalarının gelmesi ile Antalya balık avı turları şenlenmeye başlar. İnsanların çoğunluğu Lambuka ve Yazılı Orkinos yavrularının peşinde koştururken biz de yemlik Palamut avını yaptıktan sonra hiç vakit kaybetmeden Akya avı için pozisyon alırız. Her sene başka bir koy veya burun Akya avı için daha verimli bir mera olur. O merayı keşfettikten sonra Akya avı daha verimli geçmeye başlar.

Adrasanda Sezonun İlk Lambuka Avını Yaptık

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/-Np0fxE26Xg

Adrasanda Sezonun İlk Lambuka Avını Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ADRASANDA SEZONUN ILK LAMBUKA AVINI YAPTIK için 2 cevap

  1. Berkay der ki:

    Menderes Abi yazı başlığı Ozgur-Can yapmissin fakat ben Berkay ve abim de Barış’tı.Önemli değil ama duzeltebilirsen çok iyi olur.Çok güzel bir avdı.Şimdiden teşekkürler…

    • Menderes Yahşi der ki:

      Bu şekilde yaparak size ulaşmaya çalıştım. Aslında hata benim. Rezervasyon yaparken nasıl olduysa GSM mesaj istememişim. Hiç bir kayıt olmadığı ve isimleri unuttuğum için aklıma gelen isimleri yazdım. Bir ara albümü yayınlamaktan vazgeçmeyi bile düşündüm. Ama, 2013 senesinin ilk Lambuka avının mutlaka yayınlanması gerektiği için en uygun yol bu olacağını düşündüm. En kısa zamanda gerekli düzeltmeleri yapacağım.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.