BIR AILENIN ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVINI KESFI

Bir Ailenin Antalya Adrasanda Büyük Balık Avını Keşfi :

Balık avına başlayan her avcı oltasına büyük balık takılsın ister. Fakat balık avı bir süreç işidir. Her avcı önce bilgisi, becerisi ve oltasının ona tanıdığı teknik imkanlar ölçüsünde balık avı yapabilir. Bilgi, tecrübe ve oltasının kendine tanıdığı teknik imkanlar arttıkça büyük balık avlama ihtimali artar. Hiç kimse hazır olmadan büyük balık avını sonuçlandıramaz. Büyük balıkla mücadele tesadüflerle yapılabilecek avlardan değildir. Mutlaka gerekli teknik imkanların, bilgi ve tecrübenin bu avı yapabilecek düzeye ulaşmış olması gerekir. Aksi durumda büyük balık avı tehlikeli bir süreçtir. Çünkü büyük balık oltaya takıldığında dur durak bilmez. Kendini kurtarmak için her fırsatı değerlendirir.

BIR AILENIN ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVINI KESFI

Büyük Balık Avı Yapmanın Uzun Yolu

Kendi başına büyük balık avı yapmayı hedefleyen bir kimseyi düşünelim. Neler yapmak zorundadır. Öncelikle bu av konusunda bilgi edinmek zorundadır. Edindiği bilgiler çerçevesinde kendine büyük balık avı yapabileceği malzemeyi alması gerekir. Bu malzemeler sırasıyla olta makinesi, kamış, olta makinesine saracağı ip misina ve fırdöndülü klipstir. Bu şekilde bir olta takımını tamamlamış olur.

Olta takımı tamam olduktan sonra sıra bu olta ile kullanacağı takımlara gelir. Nasıl av yapacağına bağlı olarak takımlar alınır. Eğer istenen takımları alabilecek bir yer yoksa bu takımların bizzat avcı tarafından yapılması gerekir. Bu ayrı bir süreçtir. Bazen hedeflenen takımları hazırlamak uzun süreli tecrübeler sonucu olabilir. Bu yüzden öncelikle balık avına bilinen mevcut takımlarla başlanır.

BIR AILENIN ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVINI KESFI

Büyük Balık Avı İçin Mera Seçimi

Büyük balık avında bir önemli mesele de mera seçimidir. Nerede büyük balık avı yapılabileceğinin keşfedilmesi gerekir. Büyük balık avı devamlılık arz edecek verimlilikte olmazsa bu durum avcı için çok bezdirici olabilir. Avcı için en zor süreç budur. Av yapılacak her mera için seyahat, ayrı olta takımı ve malzeme alınmaya kalkılırsa çok masraflı bir süreç olur. Bilgi ve tecrübe edinmek en masraflı eğitim yoludur.

BIR AILENIN ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVINI KESFI

Büyük Balık Avını Yapmanın Kısa Yolu

Büyük balık avını kısa yoldan yapmanın yolu tecrübeli rehber bir avcıdan destek almaktır. Bu günümüzde balık avı turlarına katılmakla mümkün olmaktadır. Avcı, rehber avcıdan avlanma yöntemleri, malzeme seçimi ve kullanımı konusunda pek çok şeyi uygulamalı olarak öğrenme fırsatı bulur. Bu esnada bir de büyük balık avı yapılabilirse avcı için bulunmaz tecrübe olur. Avcı, daha sonra katıldığı turlarda bilgisini pekiştirip ustalaşmaya başlar.

Avcı bu yardımlar sonucu edindiği bilgi ve tecrübeyle kendine uygun olta takımı seçmeyi, en etkin şekilde kullanmayı, büyük balıkla mücadele etmeyi ve büyük balık avının psikolojisini öğrenir. Bu sayede o artık büyük balık avcısı olur.

BIR AILENIN ANTALYA ADRASANDA BUYUK BALIK AVINI KESFI

Büyük Balık Avının Hikayesi

Bu turda arkadaşımız ailesiyle büyük balık avına katılarak bu heyecanı yaşamak istedi. Bizim rehberliğimizde çıktığı avda çıkrık makine kullanımını, yüzey sırtısı çekerek Palamut avı yapmayı öğrendi. Sonrasında avlanan Palamut’un canlı yem yapılmasını gördü. Canlı yemle büyük balık avının heyecanını yaşadı. Sonra Balon Balıklarının zorlukla yakalanan canlı yemi yemesine şahit oldu.

Canlı yemi kaybetmek hayal kırıcıydı. Tam büyük balık avı konusunda umutları azaldığı aşamada yedek olarak avladığımız Palamutların yem yapılmasına şahit oldu. Bu aşamada yemlerin rapala şeklini alması çok şaşkınlık vericiydi. Bu yöntem onları tekrar umutlandırdı. Sonrasında bu takıma da Balon Balıklarının musallat olmasıyla üzüldüler. Ama üzüntüleri çok kısa sürdü. Çünkü Balon Balıklarının hemen ardından Akya oltanın kalomasını boşaltmaya başladı. Kaloma hızla boşalırken “bu Akya, oltayı sarmaya başlayalım” demem onları büyük bir heyecan sürükledi.

Artık büyük bir hevesle Akya ile mücadelemiz başlamıştı. Balık çok güzel mücadele ediyordu. Arkadaşımız bu arada çıkrık oltanın büyük balık mücadelesi esnasında nasıl kullanılması gerektiğini öğreniyordu. Olta ne kadar doğru kullanılırsa, yorulmadan büyük balıkla mücadele etmek o kadar kolay oluyordu. Büyük balık avının her aşaması arkadaşımız için ayrı bir eğitimdi.

Öğrenilenler, büyük balık avının teknede olması, büyük balığa dokunabiliyor olmak arkadaşımızın ailesiyle yaşamayı hayal ettiği bir süreçti. Bunu adrasanbalik rehberliğinde yaşama fırsatı buldu. Bu onun için büyük bir kısmetti.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/6bqQbsqtveI

Bir Ailenin Antalya Adrasanda Büyük Balık Avını Keşfi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.