BU MEVSIMDE ADRASANDA TORIK AVI BIZI COK SASIRTTI

Bu Mevsimde Adrasanda Torik Avı Bizi Çok Şaşırttı :

BU MEVSIMDE ADRASANDA TORIK AVI BIZI COK SASIRTTI

Sabahın erken saatinde balık avına yüzey sırtısı çekerek başladık. Koy içinde Akya avı için yemlik Palamut avı yapmaya çalıştık. Hacivat Burnunda yüzey rapalalarını, dip rapalaları ile değiştirerek, dip rapalaları ile daha büyük boy Palamut avı yapmayı amaçladık. Palamut avı için ortadan ucunda 7 cm rapala olan Palamut çaparisi çekmeye devam ettik.

BU MEVSIMDE ADRASANDA TORIK AVI BIZI COK SASIRTTI

Av devam ederken Enzo bey’in yıllar önce yaptığı 100 kg üzeri Kılıç Balığı ve Orkinos avlarından konuşmaya başladık. Dünyanın çeşitli ülkelerinde yapmış olduğu Orkinos ve Kılıç avlarından ve o ülkelerde uygulanmakta olan sistemlerden bahsetti. Arada büyük balık avıyla ilgili, çok önemli püf noktalarından da bahsetmeyi ihmal etmiyordu. Biz bu kadar büyük boy balık avı yapmadığımız için, kendisini dikkatle dinleyip, detayları kafama not ediyordum. Umarım bu detayları en kısa zamanda, bizim açık sularda deneme fırsatım olur. Adrasan açıklarında da çok büyük boy balıkların olduğunu çok duyduğum gibi, birkaç açık su avı denememizde oltalarımıza asılan, ama avlamak kısmet olmayan balıklardan ve kıyıya yaklaşarak su yüzü yapan büyük balıklardan biliyorum.

BU MEVSIMDE ADRASANDA TORIK AVI BIZI COK SASIRTTI

Hurmadan, Sulu Adaya doğru yöneldiğimizde, ortadan Akya avında yem yapmak için bıraktığımız 7 cm yüzey rapalasının olduğu takımın kaloması şiddetle boşalmaya başladı. Hemen ufak kamışı yerinden çıkararak, balık kalomayı rahat boşaltabilsin diye, balığın çektiği yöne doğru eğdim. Çıkrık makinenin kaloması sonuna kadar açık olmasına rağmen, balık o kadar şiddetle basıyordu ki, rapalanın bağlı olduğu misina kopabilirdi.

Balığın ilk çekme şiddetini boşa çıkarabilmek için, kalomayı kolayca boşaltabilmesi için elimden ne geliyorsa yapıyordum. 100 m kadar kalomayı boşalttıktan sonra, dibe iyice yaklaştığından, balık yavaşladı. Kalomayı biraz sıkıp, balığı çekmeye başladım. Zaman zaman balık asılarak kalomayı boşaltmaya devam ediyordu. Balık ilk oltaya takılıp kalomayı boşaltmaya başladığında, 5 – 6 kg Yazılı Orkinos avladığımızı düşünmüştüm. Kalomayı hafif kapayıp çekmeye başladığımda, misina kopmasın diye çok dikkatli olmaya çalışıyordum. 10 dakika sonra balık teknenin altına geldiğinde, balığın Torik olduğunu gördük. Rapaladan önce, çapari takımı olduğu için, Toriğin teknenin altında dönerek yorulmasını bekledim. Torik yorulunca, tekneye aldık. 3 kg Torik teknede boy gösterince, video ve fotoğraf çekimine başladık. Enzo beyle beraber, çok güzel bir Torik avı yapmıştık.

BU MEVSIMDE ADRASANDA TORIK AVI BIZI COK SASIRTTI

AKDENIZDE PALAMUT YOK DIYENLERE BUNDAN DAHA IYI ISPAT OLUR MU

Palamut Avı Videosuhttps://youtu.be/gaw1XMK_n8g

Bu Mevsimde Adrasanda Torik Avı Bizi Çok Şaşırttı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BU MEVSIMDE ADRASANDA TORIK AVI BIZI COK SASIRTTI için 1 cevap

  1. Alba der ki:

    i am happy to find this post very useful for me, as it contains lot of information. i always prefer to read the quality content and this thing i found in your post. thanks for sharinghttp://www.outasiteweb.com

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.