BUGUN BALIK AVI SARHOSU OLDUK

Bugün Balık Avı Sarhoşu Olduk :

BUGUN BALIK AVI SARHOSU OLDUK

Akya avı

Barış ve arkadaşı İstanbul’dan uçakla balık avı turu için gelecekti. Barış gelmiş ama arkadaşının bilet aldığı hava yolu şirketi o gün iflas ettiği için gelememişti. Balık avını cep telefonundan mesaj ve konuşmalarla oradaymış gibi, kahrolarak izlemişti.

BUGUN BALIK AVI SARHOSU OLDUK

Barışla saat 06.30 da buluşup tura başladık. Adrasan Koyunda yemlik Palamut avı için oltaları suya bıraktığımız andan itibaren hiç boş kalmadı. Koy çıkışına geldiğimizde teknede on adetten fazla yemlik Palamut olmuştu. Koy içinde bu kadar Palamut varsa, bunun bir sebebi olmalıydı. O da muhtemelen, Akya sürüsünün hemen dışarıda av yapıyor olmasıydı.

BUGUN BALIK AVI SARHOSU OLDUK

Akya sürüsü bu kadar yakında av yapıyorsa, çok uzağa gitmeye ve macera aramaya gerek yoktu. Hemen Akya oltalarını hazırlayıp Adrasan Fenerinin açığında, Akya avı için yemli dip sırtısı çekmeye başladık. Daha on dakika geçmeden kaloma akmaya başlamıştı. Kaloma o kadar şiddetle boşalıyordu ki, Barış kaloma sesiyle sarhoş olmuştu. Neşe ve keyif içinde balıkla mücadele ederken, zevkten dört köşe olmuş şekilde sohbete başlamıştık. Arada Barış yorulduğunda kısa bir süre ben çekip Barışı dinlendiriyordum.

BUGUN BALIK AVI SARHOSU OLDUK

Büyük balık avı yapıldığında, amatör balıkçı için önemli olan balıkla mücadeledir. Mücadele zamanı ne kadar uzun sürerse avın keyfi o kadar uzun yaşanır. Bizde bu zamanı uzatmak ve keyfi en fazla noktaya taşımak istiyorduk. Üstelik bu şekilde mücadele edildiğinde balık çok yorulduğundan, avın son aşamalarında oltadan kurtulmak için gerekli hamleyi yapacak gücü de kalmıyordu. Kısaca balığı garantili tekneye almanın yolu da buydu. Bu aşamada tek yapmak gereken çekerken hiç boşluk vermemekti. Oltada boşluk olması, balıkla olan iletişimin kopması anlamına gelir ki, balık da tam bu anı bekler ve gerekli hamleyi yaparak oltadan kurtulup gider. Tabi ki sonrası hüsran olur.

BUGUN BALIK AVI SARHOSU OLDUK

Sonunda balık teknenin altında gözüktü. Hemen uzanıp tekneye aldık. Tam 10 Kg bir Akya’ydı. Barış balığı teknede görünce, keyfi bir kat daha arttı. Artık kişisel ilk büyük balık avını yapmış oldu. Hemen arkadaşını arayarak avın keyfini onunla paylaştı.

BUGUN BALIK AVI SARHOSU OLDUK

Sonra bir tur daha yaptık. Bu turda beş dakika geçmeden kaloma daha büyük bir şiddetle akmaya başladı. Bu gelen daha büyük bir balıktı. Tekneye aldığımızda ikinci balık 20 Kg geldi. Artık balık çekmekten hem yorulmuş, hem de balık avına doymuştuk. Saat 10.30 da keyifle geri döndük.

Bugün Balık Avı Sarhoşu Olduk

BUGUN BALIK AVI SARHOSU OLDUK

Bu balık avı bolluğu karşısında bugün balık avı sarhoşu olduk.

HAYALLERIN BALIK AVI BIZE KISMET OLDU

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/k8NUCMudNi4

Bugün Balık Avı Sarhoşu Olduk

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.