HAYALLERIN BALIK AVI BIZE KISMET OLDU

Hayallerin Balık Avı Bize Kısmet Oldu :

HAYALLERIN BALIK AVI BIZE KISMET OLDU

AKYA AVI VIDEOSU

HAYALLERIN BALIK AVI BIZE KISMET OLDU

Barış’ın, bizim balık avı turlarına ikinci katılışıydı. Daha önceki balık avında, 10 Kg civarı bir Akya avı yapmıştık. Bugün de aynı şekilde, bir Akya avı yapmak istiyordu. Sabah erkenden tekneye bindiğimizde, hava çok güzeldi. Hafif bir batı rüzgarı vardı. Adrasan Koyunda, batı rüzgarı, karadan denize doğru estiğinden hem denizi sakinleştirir, hem de temizler.

HAYALLERIN BALIK AVI BIZE KISMET OLDU

Palamut avı için oltaları bırakalı beş dakika olmadan, oltalarımız Palamutla dolmaya başladı. Adrasan Koyunun çıkışına doğru, en son Palamut avını yaptığımızda, durup balıkların suyunu değiştirip saydığımızda, 14 adet Palamut avı yaptığımızı gördük. Palamut avını bırakıp, “Akya’lar da buralardadır” diyerek, Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasının hazırlayıp, denize bırakarak, yemli dip sırtısı çekmeye başladık. On dakika olmadan, kaloma boşalmaya başladı. Adrasan Fenerinin açığında, Akya avını yapmıştık. 30 dakikalık mücadeleden sonra, Akya teknedeydi.

HAYALLERIN BALIK AVI BIZE KISMET OLDU

Henüz daha, saat 09.30 olmuştu. İkinci Akya için yeniden Akya oltasını hazırladık. Hiç vakit kaybetmeden denize bıraktık. Büyük balık avımızı yaptığımız için risk almaya karar verdik. Bu sefer biraz daha kıyıya yakın dolaşıyorduk.

Beş dakika olmamıştı. Kaloma, bu sefer çok büyük bir hızla, boşalmaya başladı. Tekneyi durdurup, mücadeleye başladık. Bu Akya çok güçlüydü. Çok sıkı basıyordu. Bir süre, Barış mücadele etti. Sonra, oltayı ben aldım. O an, bir karar verdim. Nasıl olsa, Akya avını yapmıştık. Bu Akya ile sıkı kaloma ile mücadele edecektim. Bu şekilde, mümkün olan en kısa sürede tekneye almaya çalışırken, sıkı bir mücadele olacaktı. Öyle de oldu. Akya’nın kafasını çevirmesine hiç fırsat vermeden, çekiyordum. Buna rağmen, zaman zaman basıyordu. Sonunda aşağıda gözükmeye başladığında, gelen Akya’nın kocaman bir şey olduğunu anladık. Teknenin yanına geldiğinde, uzanıp tekneye aldım. Bu arada Barış da Akya avı videosunu çekti. Bu Akya, 20 Kg dı. Saat 11.30 da balık avına son vererek, dönüşe geçtik.

HAYALLERIN BALIK AVI BIZE KISMET OLDU

HAYALLERIN BALIK AVI BIZE KISMET OLDU

Hayallerin Balık Avı Bize Kısmet Oldu

BALIK AVINDA KISMETINIZ ACIKSA OLTANIZ HIC BOS KALMAZ

 

Kısmetle gelen balık avı videosuhttps://youtu.be/xs5SnINERKw

Hayallerin Balık Avı Bize Kısmet Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.