BUGUN BALIK AVI YAPMADAN KIYIYA DONMEK YOK

Bugün Balık Avı Yapmadan Kıyıya Dönmek Yok :

Öğleden sonra turu için saat 16.30 da Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Hava son zamanlarda olduğunun aksine sakindi. Yönümüzü Sulu Adaya çevirip yüzey sırtısı çekerek yol almaya başladık.

BUGUN BALIK AVI YAPMADAN KIYIYA DONMEK YOK

Adrasan Fenerine geldiğimizde, fenerin yakınından yavaş yolla geçip açığa doğru yöneldik. Genellikle Adrasan Fenerinin açığı bu saatlerde güzel balık yapar. Oltalarda bir hareket olmayınca, Hacivat burnuna doğru devam ettik. Hacivat Burnunda bu saatlerde oynaklar olurdu. Fakat hiç bir oynak görmedik. Sulu Adada yolu boyunca da aynı durum oldu.

Sulu Adaya vardığımızda adanın etrafını, adanın açığını her yeri dolaştık. Etrafta balık oynakları gözükmesine rağmen oltalara hiç balık vurmuyordu. Durum böyle olunca Mehmet ve Şükranın balık avlama modu düşmeye başladı. Balıktan umudu kesmişler, çevrenin, deniz ve havanın güzelliğinin tadını çıkarmaya çalışıyorlardı.

Bir ara “bugün balık avı yapamayacağız galiba” dediler. Bende balayı çiftleriyle balık avından hiç boş dönmedik. Ayrıca çiftlerin katıldığı hiç bir turdan boş dönmedik” dedim. Hemen ekledim. “Bugün balık avı yapmadan kıyıya dönmek yok. Kıyıya dönmek istiyorsanız balık avı yapmak mecburi” dedim. Hep beraber gülüştük. Bu cümleleri, onları tekrar balık avı moduna çekmek için kurdum. Bu söz üzerine biraz kendilerini toparlayıp tekrara balığı ister hale geldiler.

Yazılı Orkinos Avı

Bu konuşmadan kısa bir süre sonra kaloma hızla boşalmaya başladı. Teknede sevinç ve adrenalin tavan yaptı. Oltaları sarmaya başladık. Biz oltalarımızı toplayıp Mehmet’e yardım etmeye hazır hale geldik. Bu arada Mehmet de balığı tekneye iyice yaklaştırmıştı. Biraz sonra teknenin yanına gelen 2 – 3 Kg Yazılı Orkinosu kuyruğundan tutarak tekneye aldık.

BUGUN BALIK AVI YAPMADAN KIYIYA DONMEK YOK

İlk balığın avlanmasıyla beraber bizimkilerin balık istekleri tekneye bindikleri andakinin bir kaç katına ulaşmıştı. Artık balık avı yapacaklarına dair hiç tereddütleri kalmamıştı. Bu ruh haliyle oltaları denize bırakıp Adrasan Koyuna doğru olan yolumuza devam ettik. Kısa bir süre sonra yeniden kaloma beklenildiği gibi hızla akmaya başladı. Sevinçle oltaları toplayıp ikinci balığı da tekneye aldık. Dönüş aşamasında gelen balıklar balık avı turunu çok keyifli bir hale getirmişti.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/cxNt1B3LJbo

Bugün Balık Avı Yapmadan Kıyıya Dönmek Yok

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.