BUYUK BALIK ADRASANDA AVLANIR

Büyük Balık Adrasanda Avlanır :

Uzun zamandan beri ailemle beraber bir fırsat bulup, güzelce kafamızı dinleyebileceğimiz bir tatil yapamamıştık. Aynı zamanda benim içimdeki balık avı tutkusunu keyiflice yaşayabileceğim bir tatil olmalıydı.

BUYUK BALIK ADRASANDA AVLANIR

Yıllardan beri yeşil doğası ve tertemiz deniziyle ülkemizin güzide tatil yörelerinden olan Adrasan’ı görmeyi çok istiyordum. Ayrıca Adrasan’daki balık avlarını internet ortamından defalarca izleme fırsatı bulmuştum.  Bir de, büyük balık tutkusuyla balık camiasında duayen olmuş,  Deep Fishing Menderes beyle avlanma fırsatı bulan arkadaşlarımdan duyduklarım beni adeta Adrasan’a itekledi.

BUYUK BALIK ADRASANDA AVLANIR

Uzun zamandan beri ailemle beraber bir fırsat bulup, güzelce kafamızı dinleyebileceğimiz bir tatil yapamamıştık. Aynı zamanda benim içimdeki balık avı tutkusunu keyiflice yaşayabileceğim bir tatil olmalıydı.

BUYUK BALIK ADRASANDA AVLANIR

Balık avı rezervasyonu için Menderes beyin değerli eşi Gönül hanımla avlanma tarihimizi görüştük. 16 Eylül 2015 tarihinde buluşup avlanmak üzere anlaştık. Artık bundan sonrası benim için çok hızlı gelişti. Yüce Rabbime dua ederek kendimizi Adrasan’a attık.

Çok heyecanlıydım. Çünkü daha önceden yaşadığım tecrübelerden her zaman balık yakalanamayacağını biliyordum. Ta ki Menderes beyle el sıkışıp teknedeki o duayen adamın kendinden emin ve profesyonel olduğunu görünceye kadar. Avlanmaya çıktığımız ilk bir saat içinde oltamıza yem olarak kullanacağımız iki adet çok güzel Palamut geldi. Ancak bir tanesi çok büyüktü. Yem olarak kullanılamazdı.

Büyük Balık Avı Başlasın

Hemen vakit kaybetmeden büyük balık avlayacağımız meraya gittik. Menderes beyin yıllardan beri tecrübesiyle hazırlamış olduğu olta takımlarına vakit kaybetmeden ve aynı zamanda tatlı bir sohbete devam ederek Palamut’u taktık.

Aradan çok kısa bir süre geçmişti ki, olta benim elimde olmasına rağmen Menderes bey durumu farkına vardı. Hafifçe gaza dokunarak oltaya geçen balığın iğneye tam olarak oturmasını sağladı. Bendeki heyecan doruktaydı. Ama fazla uzun sürmedi. Büyük kaptan bana iri bir balon balığının oltaya takılmış olduğunu söyledi.

Hemen oltayı çektiğimizde gerçekten ustalığını bir kez daha konuşturmuştu. Yem olarak kullandığımız Palamut’un neredeyse yarısı yoktu. Ancak kafa kısmı 10 cm ve birde kuyruğu sağlamdı. Bana “istersen bu yemi bir şekilde düzelterek çekelim. Büyük ihtimale balık alacağız. Çünkü daha önceden bunu tecrübe ettik” dedi. Ben de kendisine güvenerek “tamamdır kaptan” dedim.

Büyük Balık Adrasanda Avlanır

Yemimizi tekrar suya bıraktıktan sadece beş dakika sonra çok güzel bir vuruş aldık. Heyecanla oltayı çekmeye başladım. Bu sefer büyük kaptan bana iyi bir Akya olabileceğini söyledi. Bende daha önceki Akya avlarımda yaşadığım tecrübeyle bu duruma katıldığımı söyledim. Güzel bir mücadeleden sonra muhteşem görüntüsü ve renkleriyle süzülerek teknemize gelen misafir Akya Balığıydı.

Teşekkürler Menderes Reis. Yine geleceğim. İNŞAALLAH.
Selahattin Yılmazlı – Denizli

Büyük Balık Videosu: https://youtu.be/sK63tH90KhQ

Büyük Balık Adrasanda Avlanır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.