BUYUK BALIK AVINA DUYDUKLARI SEVGI ONLARI ADRASANA GETIRDI

Büyük Balık Avına Duydukları Sevgi Onları Adrasana Getirdi :

BUYUK BALIK AVINA DUYDUKLARI SEVGI ONLARI ADRASANA GETIRDI

Hayalini kurdukları, ama daha önce hiç yakalama kısmeti olmadığı büyük balık avını yapmak için “adrasanbalık” ile balık avı turuna çıkmaya karar verdiler. Bu kararları onları Adrasan’a getirdi.

BUYUK BALIK AVINA DUYDUKLARI SEVGI ONLARI ADRASANA GETIRDI

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. O gün yemlik Palamut avı biraz sıkıntılıydı. Adrasan Koyunda Palamut avı yapamayınca, Sulu Adanın yolunu tuttuk. Yol boyunca sohbet edip, Adrasan’ın eşsiz güzellikleri karşısında sabah çayımızı yudumlarken, büyük balık hayalleri kurarak Sulu Adaya yolunda ilerledik. Ara sıra balık oynakları görmemize karşılık, oltamıza vuran balık yoktu.

BUYUK BALIK AVINA DUYDUKLARI SEVGI ONLARI ADRASANA GETIRDI

Sulu Adaya ulaştığımızda, hala yemlik balık ihtiyacımızı karşılayamadığımız için Palamut avından vazgeçip Zargana avı yapmaya karara verdik. İpek floş ile Zargana oltalarını hazırlayıp, Zargana için kıyıya çok yakın dolaşmaya başladık. Daha ilk turda Zarganalar oltaya takılmaya başladı. Zargana avını hemen bitirip, Akya avlamak için Akya oltasının hazırlığına başladık. Akya oltaları hazırdı.

Trofe Akya Avı Başlıyor

Akya oltaları denizin mavi derinliklerinde salınırken, adanın etrafında dolaşmaya başladık. Adanın, Adrasan’a bakan kuzey kısmında uzun bir tur atıp boğaz kısmına gelmiştik ki, olta önce gerildi, sonra kaloma hızla akmaya başladı. Heyecan doruktaydı. Teknede adrenalin patlaması oldu. Arkadaşlara sakin olmalarını telkin ederken, tekneyi taşlardan uzaklaştırmak ve ilk şokun geçmesi amacıyla açığa almaya başladım. Ağır yolla adadan Adrasan istikametine doğru uzaklaşırken, yavaşça oltayı sarmaya başladık. Bu şekilde giderken balık çok aşırı direnç göstermiyordu. Sonra tekneyi durdurup mücadele başladığımızda, Akya gücünü göstermeye başladı.

Kaloma hızla boşalırken, avcılar şaşkın gözlerle bana bakıp “ne yapacağız” diyorlardı. Sakin olup, oltada boşluk olmayacak şekilde yavaşça çekmelerini telkin ediyordum. Bu şekilde mücadele, onların hızlı bir şekilde yorulup hata yapmasını da engellemiş oluyordu. Yorulmadan sakin bir şekilde mücadele ederken, ani şekilde biriken adrenalin heyecanın dozunu arttırıp, nefes nefese kalmalarına sebep oluyordu. Bir süre sonra balık teknenin altında dönmeye başlamıştı. Bir süre Akya’nın teknenin altında dönüşünü seyrettik. Muhteşem bir görüntüydü.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/ZmtKROf3gUg

Büyük Balık Avına Duydukları Sevgi Onları Adrasana Getirdi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.