BUYUK BALIK AVINDA ARZUNUN SIDDETI BELIRLEYICIDIR

Büyük Balık Avında Arzunun Şiddeti Belirleyicidir :

BUYUK BALIK AVINDA ARZUNUN SIDDETI BELIRLEYICIDIR

Her hangi bir işte başarılı olmanın temel belirleyicisi, yapılması düşünülen işe olan İNANÇ tır. Yapılacak işe ne kadar odaklanılır ve başarı ihtiyaç olarak hissedilirse, beyin o işe o kadar hazır olur. Beynin ürettiği olumlu sinyaller, o işin gerçekleştirilmesi için gerekli ortamı hazırlar. İnsan hayatında kafa olarak hazırlanılmadan başarılabilmiş bir iş yoktur. İstek, o işe hazırlanmanın ilk aşamasıdır.

BUYUK BALIK AVINDA ARZUNUN SIDDETI BELIRLEYICIDIR

Can ve Murat katıldıkları balık avı turunda büyük balık avı yapmaya o kadar inanmışlardı ki, tur boyunca bu inançlarını korudular. Sabahın erken saatlerinde buluşup Adrasan Koyunda yemlik Palamut avına çıktık. Koy içinde dolaşırken büyük balık avına dair merak ettikleri soruları sırayla sormaya başladılar. Konular açılıp, konular hakkındaki bilgiler çoğaldıkça büyük balık avına olan inançları da arttı. Yemlik balıklar da belli periyotla oltalara takıldıkça inançları daha da arttı. Yeterli yemlik balık avını yapınca Pırasalı Adanın yolunu tuttuk.

BUYUK BALIK AVINDA ARZUNUN SIDDETI BELIRLEYICIDIR

Akya için olta çekmeye Pırasalı Adanın açığından başladık. Adanın boğaz kısmından geçerek koya doğru girmeye başladık. Önce Gemliyik Koyunu çektik. Sonra Tuzla Adalarına yöneldik. Tuzla Adalarına yeni gelmiştik. Oltaları biraz zemine indirerek dolaşmaya başladığımızda, kaloma şiddetle boşalmaya başlamıştı. Bu hepimizin beklediği ve sabırsızlıkla olmasını istediğimiz vuruştu.

Akya Mücadelesi Başlasın

Hemen diğer oltayı toplayıp Akya ile mücadelemize başladık. Balığı önce bulunduğumuz yerdeki taşlıklardan uzaklaştırdık. Sonrasında 20 dakika balığı Akseki Koyuna doğru sürükledik. Balığın çekiş gücü yüksekti. Ama ara sıra oltayı boşlamasından ve rahat çekiliyor olmasından, oltanın balığa yandan geçtiğini tahmin ediyorduk. Bu sebeple kancanın balığa takılı olduğu yeri yırtmadan çekmek gerekiyordu. Bu sebeple sabırlı olmamız şarttı. Bizde balığı alma isteği ile balık avı mücadelemizi mümkün olduğu kadar uzatarak balığın yorulup gelmesini sağladık. Bu şekilde balık avı mücadelemiz daha keyifli geçti.

Akya teknenin yanına çok yorulmuş geldiği için tekneye almak hiç zor olmadı. Avcılarımız inanmışlıklarının ödülünü alırken, büyük balık avlama ve çekme sabrını en üst düzeyde göstererek, ödüllerini de büyük balık avı yaparak almış oldular.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Büyük Balık Avında Arzunun Şiddeti Belirleyicidir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.