BALIK AVINDA ENTERESAN BIR GUN

Balık Avında Enteresan Bir Gün :

BALIK AVINDA ENTERESAN BIR GUN

MAVİ ORKİNOS AVI

Sabah güneş doğarken balık avına başladık. Büyük balık avı için büyük umut olan yemlik balık avının peşine düştük. Adrasan Koyu içinde bol miktarda yemlik balık olmasına rağmen, balık oltalara atlamadığı ve dahi oynak yapmaktan bile çekindiği için av yapmakta çok zorluk çekiyorduk. İnatla bir iki yemlik alalım diye dolaştık. Ama öyle gözüküyor ki Adrasan Koyunda yemlik almak pek mümkün olmayacak gözüküyordu.

BALIK AVINDA ENTERESAN BIR GUN

Pırasalı Ada istikametinde ilerledik. Hava ve deniz çok güzel olmasına rağmen yemlik balık bizi sevmedi. Pırasalı Adanın çevresinde bir tur attıktan sonra Çoban Limanına yöneldik. Orada hiç olmazsa bir yemlik almayı istiyorduk. Çoban Limanına girdiğimizde, oltalara biraz dip yaptırmaya karar verdik. Tekneyi boşa alıp beklemeye başladı. Oltalar salınarak derinliklere inmeye başladı. Tam hareket ederken bir balıkçı teknesinin arkadan oltaların üzerine yaklaştığını görüp, takılma olmasın diye biraz daha boşta bekledik. Tekne oltaların üzerinden geçip, bize selam vererek ilerledi. Ardından bizde yol verip hafif yollu ilerlemeye başladık. 20 – 30 m ilerlemeden kalomalardan biri hızla akmaya başladı. Akış hızından, oltaya gelen balığın büyük balık olduğu anlaşılıyordu.

BALIK AVINDA ENTERESAN BIR GUN

Bir Olumsuzluk Bir İlki Gerçekleşmesine Vesile Oldu

Dikkatsizce oltalarımızın üstünden geçen tekneye yol verelim derken dipteki balığı kıskandırmışız. Tekne yol almaya başlayınca da oltaya atlamış. Kısmet işte. Ben boştaki oltaları toplarken, Mehmet’te balıkla mücadeleye başladı. Kalomanın gevşek olması karşısında Mehmet’in heyecanlanıp kalomayı sıkma ihtimaline karşı, kalomaya dokunmamasını ve sabit kaloma ile balıkla mücadele etmesini istedim. Mehmet sakin bir şekilde balıkla mücadele ederken ben de boştaki oltaları topladım. Balık çok güzel mücadele ediyordu. Bizde ayağımıza kadar gelen fırsatı kaçırmak istemiyorduk. Mücadele biraz uzun sürdü. Ama sonu tam istediğimiz gibi bitti. Balık yorulunca teknenin altında gözüktü.

BALIK AVINDA ENTERESAN BIR GUN

Balığı Tanımakta Zorluk Çektik

Balık tekneye yaklaştığında dip yapınca Akya zannettik. Teknenin yanına geldiğinde zayıf ve uzun görünce Wahoo zannettik. Tekneye aldığımızda Tombik olduğunu, daha sonra Yazılı Orkinosun daha önce hiç görmediğimiz bir türü olduğunu düşündük. Meğerse Mavi Orkinos avı yapmışız.

Balık Avında Enteresan Bir Gün

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/CpSP0-JsOMY

Balık Avında Enteresan Bir Gün

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.