BALIK AVI TURIZMINI CANLANDIRMANIN YOLU BUYUK BALIK AVI TURUNDAN GECER

Balık Avı Turizmini Canlandırmanın Yolu Büyük Balık Avı Turundan Geçer :

BALIK AVI TURIZMINI CANLANDIRMANIN YOLU BUYUK BALIK AVI TURUNDAN GECER

Dünyanın her yerinde ufak balık avı yapmak mümkündür. Balık avına başlayan her insan önce ufak balık avıyla başlar. Sonra ustalaştıkça ufak balık avı onu tatmin etmez. Büyük balık avı yapabileceği yerlere doğru seyahate başlar. Bir süre sonra kendine hedef büyük balıklar belirler. Onların avını yapabileceği yerlere gider. Her ülkede istenilen büyük balıkların avını yapmak mümkün değildir. Ama her ülkede balık avı ayrı bir maceradır. Bu şekilde seyahat eden insanlar, hedefler gerçekleştikçe daha büyük hedeflere yönelir. Bu şekilde gelişim süreci izleyen büyük balık avı, insanı ülke ülke gezdirir. Bu sebeple, her ülkeden balık avı tutkunlarını ülkemize çekmenin yolu BÜYÜK BALIK AVI TURİZMİDİR.

BALIK AVI TURIZMINI CANLANDIRMANIN YOLU BUYUK BALIK AVI TURUNDAN GECER

Büyük Balık Avı Turlarının Faydaları

Büyük balık avı amatör balıkçıyı belli bir ustalık seviyesine getirdiği için ufak balık avından uzaklaştırır. Ufak balık avı artık bu insanlara keyif vermemeye başlar. Büyük balık avında ustalaşan amatör balıkçılar bir süre sonra avladığı balığı et yemek amaçlı avlamaması gerektiğinin farkına varır. Bu farkındalık insanları YAKALA BIRAK aşamasına getirir. Bu aşamadan sonra amatör balıkçının balık avına bakışı iyice farklılaşır. Artık balık avını spor ve rehabilitasyon amaçlı yapmaya başlar. Bu şekilde balık avı yapan insanın amacı; yaptığı avdan en fazla tatmini elde etmektir. Bu tatmin duygusuyla seyahatlere başlar.

Bu seyahatlerde iki hedef vardır: Birincisi; değişik büyük balıkların avı. İkincisi; her balığı mümkün olan en fazla tatmini sağlayacak şekilde çekmek. Bunun için daha ince takımlar, çentiği kırık kancalar kullanılır ve yakalanan balık da geri salınmasıdır. Bir de buna değişik ülkelerin egzotik ortamı ve yeni şeyleri yaşamanın verdiği macera hissi eklenir. Bütün bu duygular insanı seyahat etmeye ve yeni arayışlara zorlar.

BALIK AVI TURIZMINI CANLANDIRMANIN YOLU BUYUK BALIK AVI TURUNDAN GECER

Birçok Hobi Değişik Mekanlara Girmeyi Gerektirir

Ayrıca hobi amaçlı seyahat eden insanların gelir seviyesi, normal turistten çok yüksektir. Bu yüzden büyük balık avı turizmi için ülkemize gelecek turistler, normal turistlerin on katına kadar daha fazla turizm geliri bırakır. Bu durumda otel kalitesinin ve tur kalitesinin yukarı çekilmesi gerekir. Böylece bir gelişim süreci izleyen turizm faaliyeti ülke turizm gelirlerini çok üst seviyelere çıkarır.

Turizm gelirinin çok üst seviyeye çıkmasına bağlı olarak pek çok alternatif turizm kollarını devreye sokulabilir. Yeni faaliyetler misafirlerin tatmini arttırılırken daha fazla para harcamasını da sağlar. Böylece hiç düşünülmemiş yeni hobi alanları devreye sokulabilir.

Tarihin ilk çağlarından beri dünyanın gördüğü en parlak medeniyetleri ve ticaret yolları ülkemizden geçmiştir. Bu durumda ülkemizde el değmemiş pek çok tarihi kalıntı var demektir. Yeni elde edilen kaynaklar kullanılarak tarih turizmi daha da geliştirmek için su altı ve üstü arkeolojik kazılar yapılabilir. Ülkemizde varlığından bile haberdar olmadığımız pek çok tarihi kalıntı vardır.

Balık Avı Turizmini Canlandırmanın Yolu Büyük Balık Avı Turundan Geçer

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Balık Avı Turizmini Canlandırmanın Yolu Büyük Balık Avı Turundan Geçer

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.