AMATOR BALIKCININ EN BUYUK HAYALI AILESIYLE BUYUK BALIK AVI YAPMAKTIR

Amatör Balıkçının En Büyük Hayali Ailesiyle Büyük Balık Avı Yapmaktır :

Her halde bir amatör balıkçı için en güzel hatıra, hayalini kurduğu büyük balık avını ailesiyle beraberce avlamaktır. Bu balık avı turumuzda bu hayal gerçek oldu.

AMATOR BALIKCININ EN BUYUK HAYALI AILESIYLE BUYUK BALIK AVI YAPMAKTIR

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup tekneye bindik. Sahilden biraz açıldıktan sonra yemlik balık avı için oltalarımızı denize saldık. Adrasan Koyu içinde yemlik balık avı için dolaşmaya başladık. Arayışımız çok uzun sürmedi. Yemlik balıklar birer ikişer oltalarımıza takıldı. 3 – 4 adet yemlik avı yaptıktan sonra oltaları topladık. Büyük balık avı yapacağımız meraya doğru gittik.

AMATOR BALIKCININ EN BUYUK HAYALI AILESIYLE BUYUK BALIK AVI YAPMAKTIR

Büyük Balık Arayışımız Başladı

Büyük balık avı için önce Akya oltasını hazırladık. Sonra büyük bir Akya avı yapmak umuduyla oltayı mavi derinliklere bıraktık. Yavaş yolla merada sırtı çekmeye başladık. Bu arada sohbet koyulaştı. Tam büyük balık avı ile ilgili hayallerimizden bahsediyorduk ki, kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Akya oltadaydı. Hemen tekneyi kayalık bölgenin dışına almaya başladık. Biz dışarı çıkarken, Akya şoka girmiş asılmayı bırakmıştı. Bu fırsattan istifade boşalttığı misinayı geri topladık. Ama taşlık bölgeden uzaklaştığımızda, Akya da şoktan çıkmış yeniden gücünü göstermeye başlamıştı. Biz çekiyorduk, Akya bizim çektiğimizden daha fazlasını boşaltıyordu. Akya kalomayı boşalttıkça bizim de keyfimiz yerine geliyordu. Her kaloma sesi bize senfoni gibi geliyordu.

AMATOR BALIKCININ EN BUYUK HAYALI AILESIYLE BUYUK BALIK AVI YAPMAKTIR

Balığın o müthiş gücü karşısında yorulan oltayı diğerine veriyordu. Bu şekilde mücadele 20 -25 dakika kadar sürdü. Sonunda balık teknenin altında gözüktü. Dönerek yükselirken yukarı hava kabarcıkları geliyordu. Balık teknenin yanına gelince hemen içeri aldık. Teknede herkes sevinç içindeydi. Aile boyu büyük balık sevinci ancak böyle olurdu.

AMATOR BALIKCININ EN BUYUK HAYALI AILESIYLE BUYUK BALIK AVI YAPMAKTIR

Erkenden Büyük Balık Avı Yapana Ödül

Bizim büyük balık avını vakitlice yapan katılımcılarımız için özel ödüllerimiz vardır. Bu ödüller, bulunulan bölgedeki doğal güzelliklerin gezilmesidir. Pırasalı Ada istikametinde av yapıyorsak, avı yapınca oltaları toplayıp önce Tuzla Koyunda bulunan gizli saklı koya gideriz. Yakınındayken bile dışarıdan bakarken gözükmesi mümkün olmayan bir girişi vardır. İçerisi havuz gibidir. İnsanlar suyun berraklığını görünce yüzmek isterler.

Tuzla Koyundan sonra istikamet Akseki Koyudur. Akseki koyunda çok güzel ışıkların olduğu mağaraya gireriz. Bu mağarada da deniz billur gibidir. Mağaranın bir duvarındaki delikten gelen ışık mağaraya büyülü bir hava verir. Bazen içeriye ufak balıklar doluşur. Balıkların bu hareketi ortamı daha da güzelleştirir.

İstekle Yapılan Akya Videosuhttps://dai.ly/x24tpnk

Amatör Balıkçının En Büyük Hayali Ailesiyle Büyük Balık Avı Yapmaktır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

AMATOR BALIKCININ EN BUYUK HAYALI AILESIYLE BUYUK BALIK AVI YAPMAKTIR için 3 cevap

 1. Mehmet Kasapoğlu der ki:

  Balıkçılık kültürümüzün gelişmesi için ailelerin ve özellikle bayanların balık avına katılmasını teşvik etmenizi takdirle karşılıyorum. Ülkenin pek çok yerinde yapılan balık avı turlarında bayanlarında bulunduğu ortamlarda kültür seviyesinin daha yukarı çıktığını görmek güzel bir izlenim oluyor. Ayrıca bayanların ve çocukların duygusallığının ufak balıkların korunmasına katkısı büyük olur. Bu sayede büyük balık avına yönelim hızlanır, ufak balıklar büyüme ve çoğalma şansı bulur.

 2. Ali der ki:

  Balık avı videolarınızı izlediğim kadarıyla hiç bir ailenin balık avından boş döndüğünü görmedim. Neden aileler balık avı konusunda daha kısmetli oluyorlar?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bir aile hep beraber bir aktivite içindeyken genellikle huzun içinde olur ve yaptıklarından büyük keyif alırlar. Bu şekilde yapılan her aktivite sinerji doğurur. ortaya büyük bir pozitif enerji çıkar. Eğer kişiler birbirlerini kıskanmıyorlarsa, aksine birbirlerini teşvik ediyorlarsa sonuç her zaman olumlu olur. Bana göre bunun sebebi budur.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.