JIGGING ILE AKYA AVI KEYFI

Jigging ile Akya Avı Keyfi :

JIGGING ILE AKYA AVI KEYFI

Sahte Yemler Ne Zaman Daha Verimli Çalışır

Sahte yemlerle av genellikle yem balıklarının az olduğu dönemlerde daha başarılıdır. Yem balığının az olduğu dönemlerde, rahatça karnını doyuramayan balık açlığın etkisi ile daha agresif olur. Bu sebeple ortamdaki her türlü ses ve harekete ilgi duyar. Bu da sahte yemlerle av yapmayı avantajlı hale getirir. Bu genellemeye rağmen yem balığının bol olduğu dönemlerde de tahrik edici her türlü sahte balık uygulaması ilgi çekici olabilir. Ayrıca balık yoğunluğunu fazla olduğu bölgelerde, yem balığının azlığı veya çokluğu belirleyici olmaktan çıkar. Rekabet duygusu ve yeme isteği sahte balıkların da çok verimli çalışmasını sağlayabilir.

JIGGING ILE AKYA AVI KEYFI

Son Unsurun Değerlendirilmesi

Balığını bollaştıran ülkelerde canlı yemle avcılık yapılmasına gerek yoktur. Dünyada balığı bol olan yerlerdeki uygulamada bu şekildedir. Kolay avcılığın yolu balığın korunması ve sadece arzu edilen balığın avı şeklinde olmalıdır. Hedeflenen balık sahte balıklarla avlandığında canlı yemler denizde kalarak çoğalmaya devam edeceğinden balığın artmasına ve daha da büyümesine katkı sağlayacaktır.

Amaç; arzulanan balığı avlarken denizden mümkün olan en az sayıda balığı azaltırken, bu balığı en büyük boyda avlamaktır. Bir balıkla doyacak kişi sayısını arttırdığınızda, gerçek anlamda verimliliği sağlamış oluruz. Bütün bu değerlendirmeler çerçevesinde, sahte yemlerle Akya avı yapmak için Ağustos ayı çok uygun bir zaman değildir. Çünkü balık stoku kalmamış bir ülke olarak sadece göçmen balıkların göçünü takip ederken, ağustos ayında canlı yemle avcılık daha doğru bir yöntemdir. Ama yem balığı bulamamışsak çaresiz sahte yemi denemek gerekir. Bizde bu balık avı turunda böyle yaptık.

Jig Avının Hikayesi

Sabah yemlik balık avı sonuç vermeyince jigging yöntemiyle balık avına devam etmeye karar verdik. Daha önce Lagos avı yaptığımız bir bölgeyi denedik. Sonuç alamayınca Pırasalı Adanın etrafına bakmaya karar verdik. Daha bir kaç deneme yapmadan kaloma akmaya başladı. Kalomanın akış hızı ve dibe inme çabasından oltaya Akya takıldığı çok belliydi. Mücadele oldukça çetin devam etti. Akya’yı tekneye aldığımızda çok dinçti.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/8BnEvHANjIs

Jigging ile Akya Avı Keyfi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.