BUYUK BALIK AVINDA KISMETIN DORUKLARINA CIKTI

Büyük Balık Avında Kısmetin Doruklarına Çıktı :

BUYUK BALIK AVINDA KISMETIN DORUKLARINA CIKTI

İlhan’ın Adrasan’daki üçüncü balık avı günüydü. Adrasan Sahilinde sabah saat 06.30 da buluşup, tekneye binerek kıyıdan açıldık. Adrasan Koyu içinde yemlik Palamut avı yapamayınca Sulu Ada istikametine doğru yola koyulduk. Hacivat Burnunu geçtikten biraz sonra, oltanın kaloması boşalmaya başladı. İlk yemlik Palamut avı yapmıştık. Dün 37 Kg Türkiye Rekor Akya avını bir tek yemlik Palamutla yapmıştık. “Bugün de niçin olmasın?” diye düşündük.

BUYUK BALIK AVINDA KISMETIN DORUKLARINA CIKTI

Her yerde Palamut oynağı olmasına rağmen, başka yemlik Palamut oltamıza vurmadı. Vakit geç olmaya başladığından Akya için yemli dip oltasını hazırlayıp, Akya için dolaşmaya karar verdik. Sulu Adanın açığında Akya oltalarını hazırlayıp suya bırakarak, adaya yanaşmaya başladık. Sulu Adanın boğaz kısmına girip, Adrasan yönüne doğru gitmeye başladık. Adadan açılmaya başladığımız esnada kaloma hızla akmaya başladı. Hemen oltayı kontrol ettim. Güzel bir Akya oltada kafa vurup duruyordu. Tekneyi hiç durdurmadan balığı taşlık bölgeden uzaklaştırmak için Adrasan yönüne doğru gitmeye devam ettim. Bu gidiş esnasında Akya fazla mücadele etmeden bizimle beraber geliyordu. Akya zaman zaman basmasına rağmen, genellikle sakindi. Sulu Adadan yeterince uzaklaşınca tekneyi durdurarak, Akya’yı yukarı alma çabası içine girdik. Akya’nın kolay kolay gelmeye niyeti yoktu. Direnmeye başlamıştı. İlhan yorulduğunda oltayı bana veriyordu. Ben bir süre çektikten sonra, dinlenmiş olan İlhana veriyordum.

BUYUK BALIK AVINDA KISMETIN DORUKLARINA CIKTI

Akya ile mücadelemiz 30 – 40 dakika civarında sürmüştü. Mücadele uzadıkça kilo tahminleri yapmaya başlamıştık. 20 kg civarını telaffuz ediyorduk. Bir süre sonra Akya teknenin altında gözükmüştü. Hemen teknenin yanına yaklaştırıp tekneye aldık. Kancalardan biri ağzında, bir kanca da yan tarafındaydı. Bu sebeple, Akya rahatça dönebildiği için uzun süre mücadele edebilmişti.

Akya’yı tekneye aldığımızda İlhan’ın keyfine diyecek yoktu. Üç gündür balığa çıkıyordu. İlk gün 2 -3 Kg Yazılı Orkinos Avıyla Başlamıştık. Dün Türkiye REKOR 37 kg Akya Avlayarak dönmüştük. Üç gün 12 Kg Akya ile dönüyorduk.

Büyük Balık Avında Kısmetin Doruklarına Çıktı

CIFTLERIN BIRBIRINE DESTEGI BUYUK BALIK AVINI OLAGAN KILAR

Çiftlerin Akya Avı Videosu: https://youtu.be/ZmtKROf3gUg

Büyük Balık Avında Kısmetin Doruklarına Çıktı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.