BUYUK BALIK AVINDA RASTGELE

Büyük Balık Avında Rastgele :

Büyük balık avı turunda yiyecek balık avı yapmaya razı olan katılımcı balığı almak isterse, pay istemek gibi bir alışkanlığımız yoktur. Balık avı turlarının yoğunluğu göz önüne alındığında, ev uzun süreler balık götüremediğim olur. Balık avı yapıp balıksız kalmak bazen zor gelir. Ama prensipler her şeyin önünde olduğu için uzun süre balıksız kalmaya ailecek razı oluruz.

BUYUK BALIK AVINDA RASTGELE

Sezon biterken ilk boş günde soluğu denizde aldım. Balık avına çıkarken aklımda 15 – 20 Kg civarı bir Akya avı yapmak vardı. Ya nasip deyip kısmetimi aramaya çıktım.

BUYUK BALIK AVINDA RASTGELE

Balık avı Adrasan Koyu içinde yenlik balık arayışı ile başladı. Kasım ayının ortasında artık Yazılı Orkinos sürüleri azalmış geride genel olarak 2 Kg üstü olanlar kalmıştı. Yazılı Orkinos büyüğü istemiyordum. 2 – 10 Kg arası gelecek Yazılı Orkinosları geri bırakma kararı alarak ava başladım. Koy çıkışı bir tane yemlik aldım. Bir tane de Hacivat Burnunun bayağı açığında aldım. Eğer bir tane daha yemlik alamasam, biraz daha ilerideki kıyıda Zargana avı yapıp tekrar koya dönecektim. Hacivat Burnu açığında avladığım ikinci yemle koya dönüşe geçtim.

BUYUK BALIK AVINDA RASTGELE

Adrasan Fenerinin Açığında Akya Avı

Adrasan Fenerinin açığında Akya oltasını hazırladım. Oltayı hazırlarken aklımda hep büyük bir Akya avı yapmak vardı. Büyük Akya bize uzun kış boyunca yeterdi. “Vaktim olur da zıpkın yapmaya çıkarsam Sinarit avı yaparım” diye Sinarit istemiyordum. Akya oltasını suya bırakıp dolaşmaya başladım.

Açıkta balık vurmayınca olta boyunu kısaltarak kıyılamaya başladım. Adrasan Feneri önünden geçip koyu ortaladığım esnada kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen tekneyi açığa çevirip koy dışına doğru çıkmaya başladım. Balık başlarda çok çekiştirirken ben koy dışına yönelince benimle beraber gelmeyi tercih etti.

BUYUK BALIK AVINDA RASTGELE

Balığı on dakika kadar koy dışına çıkardım. Biraz o daha çok ben çekerek koy dışına çıktık. 70 – 80 m suyuna gelince tekneyi durdurdum. Altımın kum olduğunu düşünerek balıkla rahatça mücadele ettim. Akya çok güzel basıyordu. Gücünden anlaşılacağı üzere bu istediğim boyutlarda bir balıktı. Allah gönlüme göre vermişti. Şükrederek balığı yukarı çektim.

Balık görünmeye başladığında artık iyice yorulmuştu. Hatta o kadar çok yorulmuştu ki, tekneden biraz açıkta kendiliğinden su yüzü yaptı. Zaten teknede yalnız olunca ve avın son kısmını videoya kaydetmek isteyince başka bir durum uygun olmazdı. Bir elimde fotoğraf makinesiyle video çekerken, bir yandan da balığı çekiyordum. Balığı tekneye aldığımda 18 Kg bir Akya olduğunu gördüm. Tam da aklımdan geçen boydu.

Bereketli Geçen Bir Sezon Daha

2014 senesi balık avı açısından çok bereketli bir yıl oldu. Diğer senelere göre en büyük değişiklik; hem balık boldu, hem de çeşit fazlaydı. Akya ailesinin bütün bireyleri sırayla geçiş yapıyordu. Çok balık avladık ve çok balığı da geri bıraktık. Umarım her sene bu artış devam eder.

Akdeniz bölgesinde son yıllarda poyrazın hakimiyetini güneyli ve batılı rüzgarlara bırakmasıyla deniz daha temiz kalmaya başladı. Bu da bize bereket olarak yansıdı. Temiz denizin bereket olduğunun açık delili budur. Bu yüzden denizlerimizin temizliği birinci sırada olmalıdır.

Büyük Balık Avında Rastgele

Rastgele Balık Avı Videosuhttps://dai.ly/xoifq0

Büyük Balık Avında Rastgele

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.