BUYUK BALIK BOLLUGU ANCAK BOYLE YASANIR

Büyük Balık Bolluğu Ancak Böyle Yaşanır :

BUYUK BALIK BOLLUGU ANCAK BOYLE YASANIR

Murat, bu balık avı turuna Akya avı aşkıyla yanıp tutuşur bir şekilde gelmişti. Kısmetine hava ve deniz çok güzeldi. Sabah Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldığımızda, içimizde Akya avlayacağımıza dair büyük bir umut vardı. Bu umudumuzu Palamut avının bolluğu ve devamlılığı daha da arttırmıştı. Murat, “bu kadar Palamut avından sonra, Akya avlayacağız” diyordu.

BUYUK BALIK BOLLUGU ANCAK BOYLE YASANIR

Son günlerde Akya avlamak için hep Pırasalı Ada yönüne girmek isteği duyuyorduk. Daha önceki balık avı turlarında, Murat ile hep Sulu Ada istikametini çekmiştik. Gemliyik Koyunun açığında durduk. Akya oltasını hazırlayıp, Akya avı için yemli dip sırtısı çekmeye başladık. Her iki Akya oltasını da sırayla, denizin mavi derinliklerinde Akya’larla buluşmak üzere bıraktık. Akya avlamak konusunda o kadar kararlıydık ki, birisi “ne yapıyorsunuz” dese. Hiç düşünmeden ikimiz de “Akya avlayacağız” derdik. Hiç bir balık avı turunda, bu kadar Akya avlayacağımız  konusunda emin olmamıştık. Sanki içimiz Akya avlamak isteğiyle dolmuş, taşıyordu. Bu nasıl bir histi.

BUYUK BALIK BOLLUGU ANCAK BOYLE YASANIR

Oltalarımız mavi derinliklerde sırtı çekerek dolaşırken, birbirimize “bugün Akya avlayacağız. Bugün mutlaka Akya avlamalıyız” diyorduk. Sohbet ederek Gemliyik Koyuna iyice yaklaştığım esnada benim kaloma hızla boşalmaya başladı. Murat’tan oltasını hızla toplamasını istediğimde, Akya ile mücadeleye başlamıştım.

BUYUK BALIK BOLLUGU ANCAK BOYLE YASANIR

İlk avladığımız Akya, on dakikalık uğraştan sonra oltadan ayrıldı. Yemi tazeleyip oltaları  yeniden denize bırakırken aynı takıma iki Akya aynı anda yapıştı. İlk defa aynı takımda iki Akya birden çektik.

Daha çok vaktimiz olduğu ve hevesimizi de alamadığımız için balık avına devam etmeye karar verdik. Tut bırak yöntemine uygun bir şekilde av yapacaktık. Kısa bir süre sonra kaloma tekrar şiddetle boşalmaya başladı. Bu Akya ile 20 -25 dakika kadar mücadele ettik. Avladığımız dördüncü Akya’yı bırakmak üzere kancalardan kurtarmaya başladık. Tam bu esnada bir kancanın gözüne girdiğini gördük. Bu şekilde yaşama şansı olmaz düşüncesiyle bırakmaktan vazgeçtik. Akya’yı tekneye aldığımızda bu Akya’nın kaçırdığımız ilk Akya olduğunu fark ettik. Kısmet…

ADRASANDA AKYA BOLLUGU YASANIYOR

Adrasan’da Balık Bolluğunun Videosu: https://www.dailymotion.com/embed/x27s6rm

Büyük Balık Bolluğu Ancak Böyle Yaşanır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.