CANLI YEMLE KACIRDIGIMIZI AKYA OLTASIYLA AVLADIK

Canlı Yemle Kaçırdığımızı Akya Oltasıyla Avladık :

CANLI YEMLE KACIRDIGIMIZI AKYA OLTASIYLA AVLADIK

Arkadaşımız uzun yıllardır her yaz büyük balık avı turlarımıza katılır. Oldukça kısmetli bir arkadaşımızdır. Her sene güzel avlar yaparız. Bu sene için iki sabah turu rezerve ettirdi. İlk gün güzel bir Akya avı yaptık. Bugün de o moralle daha büyüğünü avlamak için Adrasan Sahilinden açıldık. Önce koy içinde birkaç tane yemlik aldık. Sonra Pırasalı Ada istikametine doğru gittik.

CANLI YEMLE KACIRDIGIMIZI AKYA OLTASIYLA AVLADIK

Arkadaşımız ve ailesiyle geçmiş pek çok avı Pırasalı Ada istikametinde avlamıştık. Bu sebeple bu tarafın bizim av bereketimiz açısından daha iyi olacağı yönünde bir beklentimiz vardı. Avcılıkta bazen böyle şeyler. olur. Belli yerler o avcı için her zaman verimli olur. Bu durumu açıklayacak tek kavram nasip olabilir. Yoksa bir yerin bir kişi için her zaman verimli olmasını açıklayacak mantıklı bir tanımlama yoktur. Belki pozitif enerjinin gücü de denebilir.

CANLI YEMLE KACIRDIGIMIZI AKYA OLTASIYLA AVLADIK

Canlı Yemle Akya Oltasını Hazırladık

Pırasalı Ada yakınlarında son yemi aldığımızda hemen canlı yem olarak kullandık. Canlı yemle Akya Oltasını hazırlayıp mavi derinliklere bıraktık. Önce Çoban Limanı açığını çektik. Sonra Pırasalı Adaya yöneldik. Adanın etrafını dikkatlice çekip Adrasan Koyuna döndük. Sırayla meralara bakarak Tuzla Adalarının yanına kadar geldik. Tam ufak adacığın yanından geçerken kaloma boşalmaya başladı. Kısa bir mücadeleden sonra Akya kendini kurtardı. Takımı çekip kontrol ettiğimizde canlı yemin kuyruk dahil kemiklerinin kırıldığını ve derisinin de ciddi anlamda soyulduğunu gördük. Ama yem balığı bu haliyle bile işe yarar durumdaydı.

CANLI YEMLE KACIRDIGIMIZI AKYA OLTASIYLA AVLADIK

Akyanın Ağzından Çıkan Yemle Akya Oltasını Hazırladık

Daha önceki tecrübelerimden bu tür yemlerin Akya tarafından daha çabuk kabul gördüğünü biliyordum. Hemen üçü kancalarla Akya Oltasını hazırladık. Akyanın oltaya atladığı yerden tekrar geçecek şekilde oltayı saldık. Neredeyse aynı yerde tekrar oltaya Akya atladı. Bu sefer mücadele çok çetin geçiyordu. Balığın mücadele gücüne bakarak bu balığın 18 – 22 Kg arası bir balık olduğunu tahmin ediyorduk. İlerleyen aşamada balığın mücadele gücü bizi doğrular nitelikteydi.

CANLI YEMLE KACIRDIGIMIZI AKYA OLTASIYLA AVLADIK

Bazı Balıklar Boyutlarından Beklenmeyecek Kadar Güçlü Olur

Mücadele 20 – 25 dakika kadar sürdü. Balık nihayet teknenin altında gözüktü. Teknenin yanına kadar çektiğimizde uzanıp tekneye aldık. Balık hala mücadelesine devam etmekteydi. Oldukça mücadeleci bir balık çıkmıştı. Ama balık 10 Kg civarı bir balıktı. Anlaşılan çok dinç ve mücadeleciydi.

Avımız şükredip Adrasan Sahiline doğru yol almaya başladık. Yol boyunca daha önceki avları da göz önünde bulundurarak bu avı değerlendirdik. Güzel bir günde keyifli bir av daha yaptık. Dönüşte arkadaşın eşi ve çocukları bizi sahilde karşıladı. Balıkla beraber bir sürü hatıra fotoğrafı ve video çektiler. Onlar için oldukça verimli bir yaz sezonu daha sona ermişti. Artık seneye tekrar görüşmek dilekleriyle ayrıldık.

Herkesin kısmeti böyle olması dileğiyle…

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/-1F48Q4XO14

Canlı Yemle Kaçırdığımızı Akya Oltasıyla Avladık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.