CIFTLERIN YAZILI ORKINOS AVI HEYECANI

Çiftlerin Yazılı Orkinos Avı Heyecanı :

Balık avı turlarımıza katılımcılar büyük balık avının nasıl yapıldığını öğrenmek için gelirler. Tekneye çıktığımızda ilk olarak büyük balığı avlayacağımız oltaların nasıl kullanılması gerektiğini göstererek başlarız. Katılımcılar, oltaları suya bırakıp sırtı çekmeye başladığımızda, geçen her anda anlatılanları uygulama şansını elde ederler. Bu şekilde av devam ederken büyük balık avı için hazırlanmış olurlar.

CIFTLERIN YAZILI ORKINOS AVI HEYECANI

Büyük balık avı öncelikle yemlik balık avı yaparak başlar. Kıyıdan ayrılır ayrılmaz yemlik Palamut avı için yüzey sırtısı çekeriz. Üç, dört adet Palamut avı bizim için yeterlidir. Yemlik avı yapmak için dolaşırken, bazen yem olmayacak kadar büyük olanlar oltalarımıza takılır.

CIFTLERIN YAZILI ORKINOS AVI HEYECANI

Adrasan Koyu içinde yemlik balık genellikle güzel av verir. Bazen de çevrede balık oynakları olmasına rağmen, bütün uğraşlarımıza rağmen av vermediği olur. Bu durumlarda çok oyalanmadan, o gün için büyük balık merası olarak seçtiğimiz yere doğru yol almaya başlarız. Nasıl olsa ya yol boyunca, ya da vardığımız merada yemlik balık avımızı yapabiliriz.

CIFTLERIN YAZILI ORKINOS AVI HEYECANI

Sulu Ada İstikametinde Balık Avı

Bu turda Adrasan Koyu içinde yemlik avı verimli olmayınca, Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Tam Sulu Adaya yaklaşmıştık ki, iki oltanın da kaloması sırayla akmaya başladı. Hemen oltaları toplamaya başladık. Balıklar çok hareketliydi. Sık sık basıp kalomayı boşaltıyorlardı. Bu durum kaloma kullanımını öğrenmek için iyi fırsattı. Beş, on dakika mücadeleden sonra balıkları sırayla tekneye aldık. Balıklar yemlik olmayacak kadar büyüktü. Bize biraz daha küçük lazımdı. Bazı günler yemlik bulmaya çalıştıkça büyükler oltaya takılır. Yiyecek balığı aldıktan sonra, geri kalanı salarak yemlik balık arayışına devam ederiz.

Balık avında, çiftlerin balık av verimliliği genellikle daha yüksek olur. Bu avda da öyle oldu. Aynı anda oltalara balık vurması ve aynı heyecanı duyarak balık çekmek çiftleri daha mutlu eder. Ayrıca bu durum amatör balıkçılığın aile içinde daha iyi algılanmasını sağlayan en güzel etkenlerden birisidir. Amatör balıkçılığın gelişmesi, yeni nesillerin denize ve balığa bakışını daha üst kültür düzeyine çıkarmak için de çiftlerin katılımı çok önemlidir.

Bu balık avında oltalarımıza nispeten büyük Yazılı Orkinosların atlaması dolayısıyla yemlik balık avı yapamadık. Bu yüzden de daha büyük balık avı için yemli dip sırtısı yapma şansımız olmadı. Kısmet başka bir tura kaldı.

Çiftlerin Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/ZmtKROf3gUg

Çiftlerin Yazılı Orkinos Avı Heyecanı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.