AKYA AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Akya Avı Yapmak istiyoruz :

AKYA AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Bazı arkadaşlar büyük balık avına ısınmakta zorlanabilmektedir. Bunun sebebi bu ava olan inançlarındaki eksiklik diye tanımlayabiliriz. Bu eksikliğin en önemli sebebi ufak balıkla çok fazla uğraşmış olmalarıdır. O kadar ufak balık avından sonra koca balıkları avlamak inanılmaz gelmektedir. Büyük balık avına inançları ne kadar artarsa, o oranda büyük balık avında başarı sağlamaya başlarlar.

AKYA AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Bu ava çıktığımız arkadaşla da aynı sorunları yaşadık. On tur gelip büyük balık avına alışıp zamanla hırslanmaya ve çok istemeye başlayınca, son turda büyük balık avı yapmıştık. Bu tura da yeni bir büyük balık avı yapmak için çıktık. “Akya avı yapmak istiyoruz” dedik ve sabah erkenden tura başladık.

AKYA AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Sabah güneş doğarken Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Hava ve deniz çok güzeldi. Koy içinde turlayarak yemlik Palamut avına başladık. Bu sezon koy içi verimliliği oldukça iyiydi. Çok geçmeden yemlik balıklar oltamıza asılmaya başladı. Yemlik balıklar oltalara asıldıkça büyük balık isteğimizde artıyordu. Tam gün tur yapacağımız için akşam turunu da düşünerek birkaç yedek balık avı daha yaptık. Büyük balık avı için Pırasalı Ada istikametine yöneldik.

AKYA AVI YAPMAK ISTIYORUZ

Pırasalı Adaya kadar sohbet ederek yol aldık. Sezon boyunca avladığımız büyük balık avlarından bahsettik. Artık iyice motive bir şekilde Akya oltasının hazırlığını yaparak Pırasalı Adanın açığında olta çekmeye başladık. Adanın etrafında attığımız turlarda oltamıza Balon Balığı dışında bir ara Barakuda asıldı. Ama yemi parçalamak dışında kancalara geçmedi.

Balonlardan Kurtulup Uygun Mera Bulma Çabası

Balon Balıkları yüzünden sınırlı olan yemimizi ziyan etmeden Adrasan Koyunun içindeki meralara doğru yöneldik. Sırayla meralara bakarak Akseki Koyuna kadar geldik. Zaman ilerlemiş ve öğle saati olmuştu. Akseki Koyunun sakinliğinde mola verdik. Karnımızı doyurduk. Biraz kestirerek dinlendik.

Öğleden sonra turuna saat 15.00 de başladık. Tuzla Koyundan Başlayarak Adrasan Koyunun içine doğru girişimize devam ettik. Saat 17.30 gibi kaloma hızla boşalmaya başladı. “İşte Akya geldi” diyerek oltayı toplamaya başladık. Balık olanca gücüyle asılıp kalomayı boşaltıyordu. Büyük bir olasılıkla Akya avı yapmış olmak umuduyla oltayı hevesle topladık. Balık yükseldikçe giderek gücü azaldı. Bu kötü bir haberdi. Bu durumda olta da ya Barakuda, yada Balon Balığı vardı. Ama başlangıçtaki çekiş bu balıkların çekiş şekli değildi. Acaba oltayı çekerken büyük balık oltadan ayrılmış ve geride sadece Balon Balığı mı kalmıştı?

Hava kararmaya başladığı için gelen balığı görmekte zorluk çekiyorduk. Ama artık Akya olma olasılığı kalmamıştı. Balık Teknenin yanına geldiğinde Balon Balığı olduğunu üzülerek gördük. Yapacak bir şey kalmamıştı. Balon Balığını serbest bırakarak dönüşe geçtik.

Akya Avı Yapmak İstiyoruz

Azimle Çıkılan Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/W937ILKEk54

Akya Avı Yapmak İstiyoruz

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.