AZIMLE CIKILAN BALIK AVINDA AKYA AVI SON ANDA KISMET OLDU

Azimle Çıkılan Balık Avında Akya Avı Son Anda Kısmet Oldu :

AZIMLE CIKILAN BALIK AVINDA AKYA AVI SON ANDA KISMET OLDU

Balık avında en önemli husus balık avı yapacağınıza dair umuttur. Umudunuz yoksa balık avı yapmanızda çok zordur. Pozitif enerji olumlu sonuç doğuracağı çok açıktır.

AZIMLE CIKILAN BALIK AVINDA AKYA AVI SON ANDA KISMET OLDU

Balık avlayacağına dair içinde büyük umut besleyen, balık geldiğinde ne yapabileceğine dair düşünceleri sürekli kafasından geçirerek kendini av için hazırlar. Nelerin yapılması gerektiğine dair öngörüler kişiyi devamlı ava hazır tutar. Oltada veya etrafta ufacık bir balık hareketi olsa insanın içini bir heyecan kaplar. “Şimdi geliyor” düşüncesi adrenalini yükseltir. Balık avı bu ruh haliyle yapıldığında keyifli geçer.

AZIMLE CIKILAN BALIK AVINDA AKYA AVI SON ANDA KISMET OLDU

Balık avına sabah erkenden Adrasan koyundan ayrılarak Sulu Ada istikametine hareket ederek başladık. Yemlik Palamut için yüzey sırtısı çektik. Sulu Adaya giderken yolda kalomalar sırayla boşalmaya başladı. “Birine balık geldi” derken hemen diğer oltaya da geldi. Oltaları topladığımızda teknede iki tane yemlik balık olmuştu. Sulu Adanın etrafında dolaşırken bir tane daha aldık. Saat 09.30 gibi Akya oltasını hazırlamaya başladık. Yem balığı az olduğu için bir takım çekmeye karar verdik.

AZIMLE CIKILAN BALIK AVINDA AKYA AVI SON ANDA KISMET OLDU

Sulu Ada çevresinde Akya avı için bir iki tur attıktan sonra, karşı sahile doğru ilerlemeye başladık. Olta çektiğimiz her yerde daha önce Akya avı yaptığımız için umudumuz çok fazlaydı. Karşı sahilde de epeyce dolaştık. Palamutlardan birisi Balon Balıklarına yem oldu. İkinci yemle dolaşmamızı sürdürdük. Saat 12.00 gibi öğle molası için Amerikan Koyuna girdik.

AZIMLE CIKILAN BALIK AVINDA AKYA AVI SON ANDA KISMET OLDU

Akşam Suyunda Akya Avı

Amerikan koyunda Yemek molası ve dinlenmeden sonra 15.30 da tura başladık. Bu sefer istikamet Adrasan Koyu oldu. Önce Adrasan Fenerinin önünü çekerek Akseki Koyuna doğru ilerledik. Burası son bakacağımız mera olduğu için birkaç tur attık. En son turu atarken kaloma şiddetle boşaldı. Akya artık oltadaydı. Sabahtan beri umutla beklenen balık nihayet gelmişti.

Balığı koyun açığına alarak mücadeleye başladık. Herkes sırayla oltayı çekti. Balığın heyecanı herkesi iyice sarmıştı. Yarım saatlik uğraştan sonra balık teknenin altında gözükmeye başladı. Balık teknenin yanına geldiğinde hemen tekneye aldık.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/jiSkuwa04Zc

Azimle Çıkılan Balık Avında Akya Avı Son Anda Kısmet Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

AZIMLE CIKILAN BALIK AVINDA AKYA AVI SON ANDA KISMET OLDU için 6 cevap

 1. Ayşe&Beren&Özkan Kaplan der ki:

  Büyük balıkları genellikle hangi saatlerde avlamak mümkün olur?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Balıklar genel olarak sabah ve akşam saatlerinde beslenirler. Genel anlamda av verecekleri zamanlarda sabah ve akşam saatleridir. Ama bu kesin bir kural değildir. Özellikle büyük balık avında bu zamanlar biraz daha esnektir. Büyük balıkları sabah saatlerinde 08.00 – 11.00 saatleri arasında, akşam saatlerinde de 16.30 – 19.30 saatleri arasında avlarız. Genel saat aralığımız budur. Ama öğlen saatlerinde de av yaptığımız olmuştur. Ama bu durum istisnadır. Ancak av yapabileceğimizi hissettiğimiz zamanlar yaptığımız bir zorlamadır. Özellikle yaz güneş tepenizdeyken aylarında ava devam ediyor olmak çok yorucu bir iştir. Akıl karı değildir.

 2. gönül der ki:

  Büyük balığın tur başlangıcında mı, turun bitiminde mi gelmesi daha iyidir?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bence öncelikle büyük balığın gelmesi daha önemlidir. Pek çok büyük balık avı sevdalısı için ne kadar erken gelirse o kadar iyidir. Çünkü, kafamızdaki bir kaç yöntemi denedikten sonra veya ikinci balığı geri saldıktan sonra hemen geri dönme fırsatımız vardır. Sonuç olarak büyük balık avı zor ve yorucu bir uğraştır. Ama katılımcı için balık avına devam etmek ve gün boyu denizde olmak daha önemliyse, büyük balığın çıkışa yakın gelmesi taze kalması açısından daha iyidir.

 3. Ozer der ki:

  Adrasan da Menderes ile balik tutmak bir ayricaliktir.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Balık avı turuna gelen katılımcıları avladığımız balıklardan daha çok balık avı ve deniz konusunda verdiğimiz bilgilerle mutlu edebilmek çok daha güzeldir. Balık her zaman avlanabilir. Ama deniz ve balık konusunda aldıkları bilgiler, hem onlar için heme de etkileşime girdikleri insanlar için kalıcı olacaktır. Önemli olan balık avı turlarında katılımcıların balık ve deniz konusundaki bilgilerini arttırarak, amatör balıkçılığımızı daha üst bilinç düzeyine taşımak olmalıdır. Biz bunu web sitemizde, balık avı turlarımızda edinilen her bilgiyi paylaşarak yapmaya çalışıyoruz. Web sitemizi takip edenlerin aktif katılımı neticesinde bu paylaşımların çok daha üst düzeylere çıkması mümkündür. Umarım bu şekilde çok daha fazla kişi bu bilgilerden yararlanabilir ve kendi bilgilerini de paylaşarak katkı sağlar.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.