AKYA BEKLERKEN BALON BALIGI GELDI

Akya Beklerken Balon Balığı Geldi :

AKYA BEKLERKEN BALON BALIGI GELDI

Büyük balık avı yapma düşüncesi insanı heyecanlandırır. O heyecanla balık avı gününün gelmesini dört gözle beklemeye başlar. Gün yaklaştıkça hazırlıklar başlar. Eksikler alınıp hazırlıklar tamamlanır. Heyecanla balık avı sabahı beklenir. Belki heyecandan akşam yatağa girdiğimizde gözümüzü uyku tutmaz.

AKYA BEKLERKEN BALON BALIGI GELDI

Sabah erkenden kalkılıp son kontroller yapılıp balık avına çıkılır. Balık işi kısmet işi olduğu için nasibimizin bizi bulmasını bekleriz. Balığın ne zaman rast geleceği hiç belli olmaz. Kimi zaman atar atmaz gelir. Kimi zaman tam tur bitip oltayı toplarken gelir. Bazen de gün boyu mütemadiyen oltalar balıkla dolar. Hiç boş kalmayan oltalar insanı kısa sürede yorar. Bu balık avında en keyifli zamandır. Hem gözümüz, hem de gönlümüz balık avına doyar.

AKYA BEKLERKEN BALON BALIGI GELDI

Bu balık avında amacımız Akya avı yapmaktı. Aklımızda 20 Kg civarı trofe bir Akya avı vardı. Önce yem balığı için dolaştık. Koy dışına doğru yem balıklarının avını yaptık. Artık Akya avı için Akya oltasını hazırlamanın zamanı gelmişti. Yem balığı olarak avladığımız Palamut’u oltaya taktık. Takım hazır olunca mavi derinliklere bıraktık. Yavaş yolla giderek trofe Akya’nın arayışına başladık.

AKYA BEKLERKEN BALON BALIGI GELDI

Akya Hissi Veren Balon Balığı

Zaman ilerlemiş tur sonu yaklaşmaya başlamıştı. Arada oltaya birkaç küçük dokunuş olmuştu. Tam Adrasan Fenerinin açığını çekerken kamış hızla eğildi. Hareketi görünce balık kancalara otursun diye tekneye yol verdik. Tekne hızla ileri atılırken kaloma şiddetle boşalmaya başlamıştı. Heyecanla oltayı çekmeye başladık. İlk başlarda sıkı basan balık yaklaştıkça gücünü kaybedince, gelen balığın Balon Balığı olduğunu anladık. Bir umut “Lagos olabilir mi?” diye düşündük. Ama balık tekneye yaklaşınca, ilk başta Akya zannederek çekmekte olduğumuz balığın Balon Balığı olduğunu gördük.

Balon Balığı ilk başta çekme gücü ve mücadelesiyle bize Akya hissi vermişti. Sonrasında azalan gücüyle Lagos olsun istedik. Ama sonunda gerçekle yüzleştik. Gelen Balon Balığıydı.

Bazı avlarda gördük ki, oltaya önce Balon Balığı atlıyor. Sonra onun yarattığı kaos ortamına Akya yaklaşıyor. Yemi görünce o da oltaya atlıyor. Zaten Akya hissini bize yaşatan da ondan sonraki mücadele oluyor. Sonra bir sebeple Akya oltadan kendini kurtarıyor. Geriye sadece Balon Balığı kalıyor.

Akya ve Balon Balığı Aynı Oltadahttps://dai.ly/x25tnhe

Akya Beklerken Balon Balığı Geldi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.