BALON BALIKLARININ YARIM BIRAKTIGI YEMLE AKYA AVI YAPTIK

Balon Balıklarının Yarım Bıraktığı Yemle Akya Avı Yaptık :

Balon Balıklarının temel görevi denizde sistem dışı olanı yemektir. Bu şekilde Köpek  Balıklarıyla benzer bir görevi üstlenmektedir. Bizim Akya avı için kullandığımız yemler Balon Balıkları için sistem dışıdır. Bu yüzden yemimiz canlı yem bile olsa Balon Balığı saldırısına uğrayabilir. Ama canlı yemin Balon Balığının saldırısından kurtulma ihtimali ölü yeme göre daha fazladır. Bu yüzden öncelikle büyük balık avına canlı yemle başlarız.

BALON BALIKLARININ YARIM BIRAKTIGI YEMLE AKYA AVI YAPTIK

Akyanın Dolaştığı Merada Balon Balıkları Rahat Hareket Edemez

Balon Balıkları sistem dışı olan balıkları yer” dedik. Büyük balık tarafından bir Balon Balığı yaralanırsa, diğer Balon Balıkları için sistem dışı olur. Bu yüzden Balon Balıkları büyük balıkların olduğu meralardan uzak durmaya çalışır. Eğer balonlar büyük balık sürüsünün aniden girdiği meradan uzaklaşma şansı bulamamışsa, dip zemine inip orada hareketsiz kalmayı tercih ederler.

BALON BALIKLARININ YARIM BIRAKTIGI YEMLE AKYA AVI YAPTIK

Merada Oltadaki Yeme Balon Balıkları Saldırmıyorsa Büyük Balık Vardır

Bazı meralardan Akya Oltasındaki yeme hiç bir şey vurmadan geçmenin imkanı yoktur. Mutlaka bir balık oltadaki yeme hamle yapar. Böyle bir merada oltaya hiç bir vuruş olmuyorsa, o merada büyük balık olma ihtimali çok yüksektir. Böyle meralarda bir kaç tur dolaşmakta fayda vardır. Böylece büyük balık avı yapma şansı artar.

BALON BALIKLARININ YARIM BIRAKTIGI YEMLE AKYA AVI YAPTIK

Balon Balığından Yemi Kurtarmanın Yolu

Bazen büyük balığa rağmen cesur bir Balon Balığı yeme hamle yapabilir. Bu durumda yapılması gereken hızlanarak bu saldırıdan kurtulmaktır. Bu durumda balonlar çok büyük sürü değillerse yemi kurtarmak kolay olur. Eğer kalabalık bir balon sürüsüyse bu durumda yeme müdahale sayısı artar. Böyle durumlarda yemi kurtardıktan sonra çekip kontrol etmekte fayda vardır.

Balon Balığının vuruşlarında yem balığı zarar görürken, üçlü kancaların ipleri de zarar görebilmektedir. Bu durumda iplerin değiştirilip takımın yeniden toparlanması gerekir. Yem, sadece kafa kalana kadar gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Hatta pek çok kez sadece yemin kafasıyla bile büyük balık avı yaptık.

BALON BALIKLARININ YARIM BIRAKTIGI YEMLE AKYA AVI YAPTIK

Bugünkü avda yemin yarısını balonlar yemişti. Yemin yarım haline Akya dışında diğer büyük balıklarda rağbet etmektedir. Bu yüzden yarım yemlerin kullanılması daha avantajlıdır. Yem ne kadar yarım olursa olsun içinize siniyorsa kullanmaktan çekinmeyin. Biz Adrasan’da yaptığımız büyük balık avlarında yüzlerce Akya avını yarım yemle yaptık.

İri Bir Yemlik Palamut Bıçakla İkiye Ayrılıp Yem Yapılabilir Mi?

Bıçakla yemi ikiye bölüp kullanmak teorik olarak mümkün gözüküyor. Ama bir yemi bıçakla ikiye kesip kullandığımızda hiç büyük balık avı yapamadık. Oysa bir balık tarafından büyük kısmı yenen yüzlerce yemle büyük balık avı yaptık. Bir balık tarafından parçalanan yemle balık avı yapmaya çalışmak büyük bir avantajdır. Ama bıçakla ortadan ikiye ayrılan bir yemle şimdiye kadar büyük balık avlamak hiç kısmet olmadı.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/6A61XXRy3iQ

Balon Balıklarının Yarım Bıraktığı Yemle Akya Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.